Türkiye Yazarlar Sendikası Yeni Yönetimini Belirledi - Son Dakika

Türkiye Yazarlar Sendikası Yeni Yönetimini Belirledi

27.05.2013 11:54
Türkiye Yazarlar Sendikası Yeni Yönetimini Belirledi

Türkiye Yazarlar Sendikası, 18 Türkiye Yazarlar Sendikası, 18.Genel Kurul'unda yeni yönetimini belirledi.

Türkiye Yazarlar Sendikası, 18 Türkiye Yazarlar Sendikası, 18. Genel Kurul'unda yeni yönetimini belirledi.

Türkiye Yazarlar Sendikası'nın 25-26 Mayıs'ta yapılan 18. Genel Kurulu'nda, yapılan oylama sonucunda Mustafa Köz, Kamil Tekin Sürek, Müslim Çelik, Ertan Mısırlı, C. Hakkı Zariç, Leyla Şahin, Nurullah Can, Tahir Şilkan ve Suna Aras yeni yönetime seçildi.

Türkiye Yazarlar Sendikası, yayımladığı Genel Kurul Sonuç Bildirgesi'nde ülkenin içinde bulunduğu duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bildirgede, "İktidarın gemi azıya aldığı bugünlerde şu soruyu yeniden sormanın zamanıdır belki de: "Çanlar kimin için çalıyor?' Gün geçmiyor ki düşünme, yaratma ve örgütlenme özgürlüğümüze yeni bir saldırı gelmesin. Kalemlerimize, dillerimize vurulan prangalar çözülecek gibi değil" denildi.

Eylem vurgusu yapılan bildirgede, "Bu inanç bizi özgürleştirecektir. Barış düşümüz bu inançla gerçeğe dönüşecektir. Yıllardır akan kan, özgürlüğümüzü boğmak içindi. Bu kanın durması için atılacak her adım, bizim de adımımızdır. Ülkeden kanı kurutmaya çalışırken Ortadoğu'da akan kanın üzerimize sıçramasını istemiyoruz. Buna izin veren politikacılara karşı direncimizin süreceğini de kamuoyuna duyuruyoruz. Savaşsız, sömürüsüz bir yeryüzü hala en büyük düşümüzdür" ifadeleri kullanıldı.

1974 yılında Aziz Nesin, Yaşar Kemal, Adnan Özyalçıner, Tomris Uyar, Bekir Yıldız, Leyla Erbil, Turgut Uyar, Orhon Murat Arıburnu, Adalet Ağaoğlu, Nihat Behram ve Ali Özgentürk'ün girişimiyle kurulan Türkiye Yazarlar Sendikası, yazarların hukuki, sosyal, kültürel, ekonomik temel hak ve özgürlüklerini korumayı amaçlıyor. - Ankara

Kılıçdaroğlu: Şimdi Sıra Geldi Türkiye'ye. Barışık, Büyüyen, Güzelleşen, İtibarı Olan Bir Türkiye'yi Yeniden İnşa Edeceğiz Kılıçdaroğlu: Şimdi Sıra Geldi Türkiye'ye. Barışık, Büyüyen, Güzelleşen, İtibarı Olan Bir Türkiye'yi Yeniden İnşa Edeceğiz Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 5'inci gününde madalya sıralamasındaki birinciliğini korudu Türkiye, Akdeniz Oyunları'nın 5'inci gününde madalya sıralamasındaki birinciliğini korudu 9. Akdeniz Oyunları'nda Türkiye zirvedeki yerini korudu 9. Akdeniz Oyunları'nda Türkiye zirvedeki yerini korudu
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Türkiye Yazarlar Sendikası Yeni Yönetimini Belirledi - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement