"Türkiye'ye alternatif aramıyoruz" - Son Dakika

"Türkiye'ye alternatif aramıyoruz"

23.10.2019 11:40

Volkswagen Group, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de yatırım kararı almıştı.

Volkswagen Group, geçtiğimiz günlerde Türkiye'de yatırım kararı almıştı.

Daha sonra ise Suriye'deki gelişmeler nedeniyle nihai kararın ertelendiği açıklanmıştı.

Bunun üzerine diğer adaylar Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan devreye girerek, daha iyi teşvikler sunmaya çalışmış ancak bir sonuca varamamışlardı.

Tüm bu gelişmelere noktayı koyan VW Üretim Şefi Andreas Tostmann, Volkswagen Group olarak yeni fabrika yatırımı için Türkiye'ye bir alternatif aramadıklarını duyurdu.

Tostmann açıklamasında ayrıca şunları söyledi; "Gelişmeleri izliyoruz. Türkiye planı hala masada duruyor. Alternatif bir yer düşünmüyoruz."

Planlara göre, Volkswagen Passat ve Skoda Octavia'nın üretiminin gerçekleşeceği fabrika 1.3 milyar euro yatırımla Manisa'da kurulacak.

Bulgaristan yeni teklifiyle teşvik miktarını 135 milyon eurodan 260 milyon euroya çıkartmıştı. Sırbistan ise fabrika için gerekli yatırıma destek sağlamayı taahhüt etmişti. Bu arada Romanya ise Ford ve Renault tarafından işletilen Dacia fabrikalarına ev sahipliği yapıyor.

Kaynak: Carmedya.com

Son Dakika Otomobil 'Türkiye'ye alternatif aramıyoruz' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Esra Erol'un programında ilginç olay! Karısı evi terk edip başka bir adamla düğün yaptı