Mardin'e gelin olarak gelen Ukraynalı, Müslüman olup Amine ismini aldı - Son Dakika

Mardin'e gelin olarak gelen Ukraynalı, Müslüman olup Amine ismini aldı

08.08.2022 18:31

Ukrayna'da tanıştığı Mahsum Kocak (46) ile evlenip Mardin'e gelen Ukrayna vatandaşı Alina Kolos, Mardin Müftülüğü'ne başvurarak Müslüman olmak istediğini iletti. İl Müftüsü Ali Hayri Çelik'ten İslam'la ilgili bilgi alan Kolos, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu ve 'Amine' ismini aldı.

Ukrayna'da tanıştığı Mahsum Kocak (46) ile geldiği Türkiye'de evlenen Kolos, Müslüman olmaya karar verdi.
Mardin Müftülüğüne başvuran Kolos için ihtida töreni düzenlendi.

Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip, Müslüman oldu! İsmini de değiştirdi

KURAN- KERİM DİNLEYİP, DUAYA EŞLİK ETTİ

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik'ten İslam'la ilgili bilgi alan Kolos, kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. Amine ismini alan Kolos, daha sonra Kur'an-ı Kerim tilavetini dinledi, ardından duaya eşlik etti.

Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip, Müslüman oldu! İsmini de değiştirdi

MÜSLÜMAN BİR ARKADAŞINDAN ETKİLENDİ

Müslüman bir arkadaşından etkilendiği için İslamiyet'i seçtiğini ve İslam'a ısındığını belirten Kolos, en büyük arzusunun sevdiği eşiyle mutlu ve huzurlu bir hayat sürdürmek olduğunu kaydetti. İl Müftüsü Çelik de Ukraynalı geline Kur'an-ı Kerim ile aile birliğinin önemini anlatan çeşitli kitaplar hediye etti.

Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip, Müslüman oldu! İsmini de değiştirdi
Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip, Müslüman oldu! İsmini de değiştirdi
YORUMLAR
500
TBMM Başkanı Şentop, Ukrayna Meclis Başkan Yardımcısı Kondratyuk ile görüştü Açıklaması TBMM Başkanı Şentop, Ukrayna Meclis Başkan Yardımcısı Kondratyuk ile görüştü Açıklaması Mardin Ovası'nda üretilen pamukta 40 bin tonu aşkın rekolte bekleniyor Mardin Ovası'nda üretilen pamukta 40 bin tonu aşkın rekolte bekleniyor Witold Sobkow: 'Türkiye, Uzun Süredir Stratejik Ortağımız. NATO'da Kilit Öneme Sahip Bir Müttefik' Witold Sobkow: 'Türkiye, Uzun Süredir Stratejik Ortağımız. NATO'da Kilit Öneme Sahip Bir Müttefik'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mardin'e gelin olarak gelen Ukraynalı, Müslüman olup Amine ismini aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement