Türkiye'yi ayağa kaldıran Duygu Delen'in ölümünde bilirkişi raporu hazırlandı: Düşmeden önce bilinci kapalıymış - Son Dakika

Türkiye'yi ayağa kaldıran Duygu Delen'in ölümünde bilirkişi raporu hazırlandı: Düşmeden önce bilinci kapalıymış

29.09.2020 10:42

Geçtiğimiz aylarda Gaziantep'te sevgilisinin evinin camından düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen'in şüpheli ölümüyle ilgili bilirkişi raporu hazırlandı. Rapora göre Delen'in düşmeden önce bilincinin kapalı olduğu öğrenildi. Ayrıca genç kızın vücudunda sert bir cisimle vurulduğunda oluşabilecek darp izleri tespit edildi.

Gaziantep'te sevgilisi Mehmet Kaplan'ın evinin camından düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen'in şüpheli ölümü araştırılmaya devam ediyor. Mahkemeye sunulan bilirkişi raporunda, "Duygu Delen'in düşme anında bilincinin kapalı ancak canlı halde olduğu" tespitine yer verildi. Olay yerindeki, "kemer"in varlığına dikkat çekildi. Ayrıca Duygu Delen'in vücudunda sert bir cisimle vurma sonucu olabilecek "ray tipi ekimoz" tespit edildi.

BİLİRKİŞİ RAPORU SUNULDU

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'nin haberine göre Delen'in ölümünün aydınlatılması için titiz bir soruşturma yürütülüyor. Duygu Delen olayında resmi bilirkişi olarak atanan Adli Tıp uzmanı Prof. Dr. Hakan Kar tarafından hazırlanan rapor, mahkemeye sunuldu. Bilirkişi raporu Duygu Delen'in intihar mı ettiği yoksa Mehmet Kaplan tarafından aşağıya mı atıldığı yönündeki soruşturmaya ışık tutacak.

GENÇ KIZA SERT BİR CİSİMLE VURULMUŞ

Mehmet Kaplan, ifadesinde Duygu Delen'le aralarında çıkan tartışma nedeniyle arbede yaşandığını, sakinleşmek ve su içmek için mutfağa yöneldiğinde ise pat diye bir ses duyduğunu ve balkondan baktığında Duygu Delen'in yerde yattığını gördüğünü anlattı. Ama Prof. Dr. Hakan Kar, Duygu Delen'in vücudunda tespit edilen ekimozlara dikkat çekti.

1- Sağ kol üst bölgesinde ray tipi ekimoze görünüm.

2- Sağ dirsek dış yüzde V tipi ekimoze ile bunun devamında ray tipi ekimoze görünüm.

3- Sol bacak alt yüzün tamamında ray tipi görünümlü ekimoz.

EKİMOZUN DÜŞMEYLE OLUŞMASI TIBBEN MÜMKÜN DEĞİL

Duygu Delen'in vücudunda oluşan ekimozlarla ilgili olarak, "ray şeklindeki ekimozların, olay yeri görüntülerdeki genç odası zemininde yer alan kemer ile darp sonucu oluşmuş olabileceği gibi, olay yerinde saptanamayan başkaca sert, künt, silindirik veya köşeli sopa benzeri bir cisimle darp sonucu da oluşmuş olabileceği, ancak kişinin yüksekten düz beton zemine düşmesi sonucu oluşmasının adli tıbbi açıdan beklenmediği" kanaatine yer verildi.

DÜŞMEDEN ÖNCE BİLİNCİ KAPALIYDI

Prof. Dr. Hakan Kar'ın hazırladığı bilirkişi raporunda, düşme anının görüntülerinin incelenmesi ve tanık ifadelerinin değerlendirilmesi sonucunda Duygu Delen'in "bilincinin kapalı olduğu" kanaati belirtildi.

1- Duygu Delen'in düşerken herhangi bir tepki, refleks ya da kaçınma gibi bir hareket göstermemesi ancak düşmesinden sonra 39 kalp atımı tespit edilmesi, kişinin düşme anında bilincinin kapalı ancak canlı halde bulunduğu kabulünün gerektiği,

2- Duygu Delen'in kan ve idrar örneklerinde alkol ve uyuşturucu tespit edilmediği, vücudunda "ray şeklinde ekimozlar" tespit edilmiş olmasıyla birlikte değerlendirildiğinde Duygu Delen'in bilincinin kapalı olmasının, darp edilme sonucu meydana gelmiş olabileceği kanaatine varıldı.

3- Duygu Delen'in düşmesi sırasında bisikleti ile geçen çocuğun ve bina görevlisinin herhangi bir bağrışma, ağlama, çığlık ya da gürültü duymamış olması da düşme adında bilincinin kapalı olduğu değerlendirmesine yol açtı. "Bulguların maktulün şüpheli tarafından atılmış olma ihtimalini kuvvetlendiren bulgular olduğu" kanaati ifade edildi.

"YOĞUN KANAMAYA BAĞLI ŞOK GEÇİRMİŞ"

Duygu Delen'in düşmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekibinin ifadesinde nabız alamadıklarını ancak monitöre bağladıklarında 39 kalp atımı tespit ettiklerini bildirmesi Duygu Delen'in düşme sırasında canlı olduğunun tıbbi delili olarak görülürken, "Kalp atımının 39 gibi düşük bir değerde olması, Duygu Delen'in o saat itibariyle yoğun bir iç kanamaya bağlı şok tablosu içinde olduğunu göstermektedir" denildi.

Türkiye'yi ayağa kaldıran Duygu Delen'in ölümünde bilirkişi raporu hazırlandı: Düşmeden önce bilinci kapalıymış

Son Dakika 3. Sayfa Türkiye'yi ayağa kaldıran Duygu Delen'in ölümünde bilirkişi raporu hazırlandı: Düşmeden önce bilinci kapalıymış - Son Dakika

YORUMLAR (11)
  • Y: böyle sevigilisi olsa okşamaya kıyamacak bir sürü delikanlı varken para aşkına serseri canileri buluyorlar kimse ŞUNU UNUTMASIN BUGÜN PARALI OLAN YARIN FAKİR OLUR ,BUGÜN FAKİR OLAN YARIN ZENGİN OLUR DÜNYA BU RABBİM VERİRDE ALIR DA Cevap Yaz 9 6 Yayından Kaldır
  • xx: inşallah başına gelir de bu şekilde ölürsün sen de. ortada cinayet var hala evde ne işi var diyor ya.. nefes almayı hak etmiyorsun sen Cevap Yaz 6 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Juventus, Merih Demiral için 60 milyon euronun altındaki teklifleri kabul etmeyecek Denize düşen talihsiz adama koronavirüs nedeniyle kimse 'yardım eli' uzatmadı Kilogram fiyatı 130 liraya yükselen ıhlamurda satış patlaması yaşanıyor 61 yaşındaki kırtasiyeciden 13 yaşındaki kız çocuğuna iğrenç mektup Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Öğretmen, öğrencisiyle annesi kanepede uyurken ilişkiye girdi "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi