Türkiye Yoğunlaştırılmış Çabalardan Memnun - Son Dakika

Türkiye Yoğunlaştırılmış Çabalardan Memnun

Başbakan Erdoğan'ın Haniye'ye, "Filistinliler arasında birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla son dönemde yoğunlaştırılmış olan çabalardan Türkiye olarak memnuniyet duyduklarını" belirttiği kaydedildi.

Türkiye Yoğunlaştırılmış Çabalardan Memnun, System.String[]

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Gazze'deki Filistin Hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye ile görüşmesi sırasında Filistinliler arasında birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla son dönemde yoğunlaştırılmış olan çabalardan Türkiye olarak memnuniyet duyduklarını belirttiği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, Gazze'deki Filistin Hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye ile 'ın Üsküdar'daki ikametinde 2 saat 35 dakika görüştü.

Alınan bilgiye göre, görüşme sırasında Başbakan Erdoğan'ın Haniye'ye, "Filistinliler arasında birlik ve beraberliğin sağlanması amacıyla son dönemde yoğunlaştırılmış olan çabalardan Türkiye olarak memnuniyet duyduklarını" belirttiği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın, Filistin Kurtuluş Örgütü Geçici Liderlik Komitesi'nin yeniden yapılandırılmasına yönelik çabalarının en kısa sürede tamamlanmasını ümit ettiğine de değindiği öğrenildi.

Erdoğan'ın, "Filistinliler arasındaki uzlaşı çerçevesinde tüm siyasi grupların katılımıyla Filistin halkının demokratik temsil gücü yüksek ve kapsayıcı bir çatı örgüte kavuşması" dileğinde bulunduğu belirtildi.

Bölgesel konularda görüş alışverişinin de yapıldığı kabul sırasında, Haniye ve beraberindeki heyetin, Gazze şeridinde halen yaşamakta oldukları ambargo nedeniyle yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi aktardıkları kaydedildi.

Kabulde, Haniye'nin, Filistin sorununun çözümüne ve Gazze şeridinde yaşayan Filistinliler'i hedef alan ambargonun kaldırılmasına yönelik çabaları nedeniyle Erdoğan'a teşekkür ettiği bildirildi.

Görüşmede ayrıca iki ülke Sağlık Bakanlarının Türkiye'nin Filistin'de sağlık konusunda yapabileceği katkıları görüştükleri aktarıldı.

- İSTANBUL

Türkiye Yoğunlaştırılmış Çabalardan Memnun

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 19:45 - Kaynak: AA

Son Dakika Politika Türkiye Yoğunlaştırılmış Çabalardan Memnun - Son Dakika


Son Dakika

Sergen Yalçın, güzel sunucu Aslı Turanlı ile görüntülendi Beşiktaş'ın gündemindeki Cisse, Fenerbahçe'yi takip etmeye başladı Otele baskın yapan ekipler fuhuş yapan kadınları gizli bölmede yakaladı Çocuğun babası komşu çıktı! Gerçeği öğrenen adam, karısının yüzüne tükürdü Gaspçılar dehşet saçtı: Darbettikleri restoran sahibini 7 metre yükseklikten dereye attılar Şarap tankı patlayınca çevre kırmızıya boyandı! O anlar kamerada Taksi durağında çıkan kavgada silahlar konuştu: 3 ölü, 4 yaralı 21 yıllık mahalleli bile farkında değil! Babazakir türbesi iki bina arasında kaldı