Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı - Son Dakika

Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı

21.07.2012 16:33
Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı, System.String[]

Mersin'in Erdemli ilçesinde Kerküklü Türkmen öğretmenlerin, 'Türkiye Türkçesi'ni geliştirmesi amacıyla düzenlenen 'Türkçe Kursu' tamamlandı.

Mersin'in Erdemli ilçesinde Kerküklü Türkmen öğretmenlerin, 'Türkiye Türkçesi'ni geliştirmesi amacıyla düzenlenen 'Türkçe Kursu' tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayan öğretmenlere, düzenlenen törenle sertifikaları sunuldu.

Kargıpınarı Belediyesi ile Türkmeneli Vakfı Kültür Merkezi tarafından ortaklaşa organize edilen ve Irak Türkmen öğretmenlerine yönelik olarak gerçekleştirilen; 'Türkçe Kursu' sona erdi. Kursun kapanışı kapsamında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, "Kardeşlerimizle, soydaşlarımızla burada birlikte olduk. Aslında buraya gelen, bu kursa katılan Türkmen kardeşlerimizden bizim bir şeyler öğrenme sürecimiz de oldu. Sizler buralara kadar gelerek bizlere kim olduğumuzu bizim vizyonumuzu ve misyonumuzu hatırlattınız. Bu kardeşlik ve dostluk bağlarının ebedi olacağını buradan bir kez daha vurguluyorum" dedi.

Türkmeneli Vakfı Kültür Merkezi Kültür Müşaviri Şemsettin Küzeci de, "Biz Kerküklü öğretmenler olarak kendi içimizde bir karar aldık ve Belediye Başkanı Kerim Şahin Bey'i fahri öğretmenimiz olarak ilan ettik. Burada bizlere gösterilen misafirperverlikten dolayı herkese çok teşekkür ediyoruz" ifadesini kullandı. Küzeci, fahri öğretmen ilan ettikleri Şahin'e Irak Türkmen kıyafeti hediye etti. Iraklı Türkmen öğretmenler, yöresel kıyafeti giyen Başkan Şahin'le hatıra fotoğrafları çektirdi. Törende bu tür etkinliklerin devam ettirilmesi temennilerinde bulunuldu. - MERSİN

Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı
Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı
Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı
Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Türkmen Öğretmenler Sertifika Aldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici