Türkmenistan, Afganistan'da Cami İnşa Ediyor - Son Dakika

Türkmenistan, Afganistan'da Cami İnşa Ediyor

22.11.2018 13:50
Türkmenistan, Afganistan'da Cami İnşa Ediyor, System.String[]

Türkmenistan hükümeti, Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinde 500 kişinin ibadet edebileceği cami inşa edecek.

Türkmenistan hükümeti, Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinde 500 kişinin ibadet edebileceği cami inşa edecek.

Faryab'ın Akine Sınır Kapısı'nda düzenlenen cami temel atma törenine Türkmenistan'dan Meclis Başkan Yardımcısı Kasımkuli Babayiv, Demiryolları Bakanı Atamuradov Azad Silapoviç, Lebap vilayeti Valisi Ata Haliyiv Tangriguli Recepguliyiviç ve Kabil Büyükelçisi Hoja Ovezov ile Afganistan Demiryolları Başkanı Yama Şams ve yerel yetkililer katıldı.

Babayiv, burada yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki tarihi bağlara işaret ederek, komşu iki ülkenin farklı alanlarda ilişkilerini geliştirdiğini belirtti.

Faryab'ın Andhoy ilçesi Kaymakamı Sultan Sancar, Türkmenistan'ın Afganistan halkına daha önce de birçok alanda yardım ettiğini belirterek "Yardımları nedeniyle Türkmenistan devleti ve halkına teşekkür ediyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle caminin temeli atıldı.

Caminin Aralık 2020'de ibadete açılması planlanıyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Türkmenistan, Afganistan'da Cami İnşa Ediyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Araç sahiplerine kötü haber! Motorine 28 kuruş zam Borsa İstanbul'un yüzde 10'u Katarlılara devredildi Güney Afrikalı futbolcu Ngcongca, trafik kazası sonucu hayatını kaybetti Son Dakika: Türkiye ile Katar arasında 300 milyon dolarlık işbirliği anlaşması İngiltere'de sinir krizi geçiren müşteri marketi birbirine kattı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor İmamoğlu'ndan "Toplantı kayıt altına alınmasın" diyen müdüre yanıt: Rahatsızım diyen burayı terk edebilir Sıla'ya hakaret ettiği için yargılanan Davut Güloğlu'nun aldığı ceza belli oldu