TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan, yeniden TOSC başkanlığına seçildi - Son Dakika

TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan, yeniden TOSC başkanlığına seçildi

10.10.2019 15:13
TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan, yeniden TOSC başkanlığına seçildi, System.String[]

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Habip Asan, Avrupa Patent Organizasyonu (EPO) idari konsey organlarından Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi (TOSC) başkanlığına ikinci kez seçildi.

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Habip Asan, Avrupa Patent Organizasyonu (EPO) idari konsey organlarından Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi (TOSC) başkanlığına ikinci kez seçildi.

TÜRKPATENT'ten yapılan açıklamaya göre, 161. İdari Konsey Toplantısı Almanya'nın Münih şehrinde yapıldı.

Toplantıda, Avrupa Patent Organizasyonu Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi Başkanlığı seçimleri de gerçekleştirildi. Asan, oylamaya katılan 38 ülkeden 30'unun oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi.

Asan, 3 yıl devam edecek görevini, İdari Konsey Yönetim Kurulu Üyeliği ile beraber yürütecek.

TOSC, Avrupa Patent Ofisi bünyesinde yürütülen işlemlere ilişkin tüm teknik altyapının sağlanmasını ve yönetimini üstleniyor. Üye ülkelerin patent ofislerinin yanı sıra diğer uluslararası patent ofisleriyle iş birliği çalışmalarını yürüten komite, ayrıca patent süreçlerinin kalitesine yönelik teknik proje ve destek sunuyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi TÜRKPATENT Başkanı Habip Asan, yeniden TOSC başkanlığına seçildi - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu