Türkü sevdalısı öğrencilerden muhteşem konser - Son Dakika

Türkü sevdalısı öğrencilerden muhteşem konser

19.04.2016 14:30
Türkü sevdalısı öğrencilerden muhteşem konser, System.String[]

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri, muhteşem bir konserle izleyenlere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri Setbaşı Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konser Salonu'nda verdikleri muhteşem konserle izleyenleri büyüledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen konsere ilgi çok yoğundu. Orkestra Şube Müdürlüğü ses sanatçısı ve koro şefi Nilüfer Göl'ün çalıştırdığı 50 çocuktan oluşan koro, 'Deniz Üstü Köpürür', 'Mor Koyun', 'Ağasar Dereleri', 'Ben Yemenimi', 'Benim Annem', 'Oy Miralay', 'Bir Dünya Bırakın Biz Çocuklara' gibi sevilen türküleri seslendirdi. Genç sanatçılar, sololarda da sergiledikleri performanslarla büyük beğeni topladılar.

Büyükşehir Belediye Orkestra Şube Müdürlüğü saz sanatçılarından Selçuk Oruç, Veli Kenan Şimşek, Alim Hüseyinoğlu, Kemal Beygirci, Türk Halk Müziği Bölümü öğrencileri Doğukan Yalçın, Remzi Nacarkahya ile Çocuk Korosu Yardımcı Öğrenci Uğurhan Haşhaş da enstrümanlarıyla konsere renk kattı. Sunumunu ses sanatçısı Aylin Bozkurt'un yaptığı konserin sonunda Türk Halk Müziği Bölüm Başkanı Züleyha Savaş, koro şefi Nilüfer Göl'e çiçek verdi. Keyifli konseri, öğrencilerin aileleri ve yakınları da ilgiyle izledi.

Türkü sevdalısı öğrencilerden muhteşem konser

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Türkü sevdalısı öğrencilerden muhteşem konser - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Çanakkale, İzmir ve Erzincan'dan sonra Elazığ'da da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi 2 bin 500 yıllık 'mezar oda' halen gizemini koruyor İş insanından şoke eden iddialar: 2 aracımı alıp geri vermedi, müstehcen sitelerde telefon numaramı paylaştı Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı Yaptıkları 3 metrelik kardan adamın adını 'Donald Trump' koydular 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Sular çekilince altıncı yüzyıldan kalma kaya mezarları ortaya çıktı Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti