Son Dakika Haberleri: Türkülerin Sultanı Kırkağaç'ı Büyüledi

Türkülerin Sultanı Kırkağaç'ı Büyüledi

3 ay önce

Kırkağaç'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Manisa Büyükşehir Belediyesi, türkülerin sultanı Zara'yı, ilçe sakinleriyle buluşturdu.

Türkülerin Sultanı Kırkağaç'ı Büyüledi, System.String[]

Ünlü sanatçı Zara,  Kırkağaç'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı etkinlikleri kapsamında  Şair Eşref Stadı'nda sahne aldı.  Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konseri  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün,  Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan Yılmaz,  Kırkağaç  Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz,  Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Genel  Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu ve Mustafa Genç,  Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri,  Kırkağaç Koordinatörü Ali Rıza Duman, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve binlerce Kırkağaçlı beğeniyle takip etti.

UNUTULMAZ GECE YAŞATTI

Konser öncesi  Kırkağaç semaları havai fişek gösterisi ile aydınlandı. Havai fişek gösterisinin ardından türkülerin sultanı Zara ilçe sakinleriyle buluştu. Kendi parçalarının yanı sıra  Neşet Ertaş,  Orhan Gencebay gibi Türk müziğinin duayen isimlerinden de parçalar seslendiren Zara, ilçe sakinlerini adeta büyüledi. Zara'nın seslendirdiği birbirinden parçaları hep bir ağızdan söyleyen Kırkağaçlılar gece boyunca müzik ziyafeti yaşadı.

KENTİN LEZZETLERİNDEN İKRAM ETTİLER

Konserin ilerleyen dakikalarında  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün ve  Kırkağaç  Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz sahneye davet edildi. Sanatçıyı tebrik eden Başkan Ergün ve Gedüz, mesir macunu ve  Kırkağaç kavunu gibi kentin lezzetlerinden ikram etti.

KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Kırkağaç'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünü kutlayan  Kırkağaç  Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, ilçelerinde düzenlenen Zara konseri için  Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Büyükşehir Belediye ile beraber ilçeye yatırımlar yapmaya başladıklarını belirten  Kırkağaç  Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, " Manisa Büyükşehir Belediyemizle beraber, şuan garaj olan alanda  Kırkağaç Belediye Hizmet Binası, Büyükşehir Belediyesi  Kırkağaç Koordinatörlüğü'nü,  Atatürk Meydanı'nı ve altına da otoparkını inşaat edeceğiz. Bu konuda çalışmalarımız başladı. Yine ayakkabıcılar çarşımızda da restorasyon çalışmalarımız başladı.  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm ekibine teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.

ULU ÖNDERİ VE SİLAH ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANDI

Alanı dolduran binlerce Kırkağaçlıya hitaben bir konuşma gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün de,  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anarak sözlerine başladı. Başkan Ergün, "Böylesine güzel ve anlamlı bir gece de sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum. Bizi geleceğe taşıyacak olan gençlere sesleniyorum. Bundan 95 yıl önce bu topraklarda mücadele vermiş, bizlere cumhuriyeti armağan etmiş olan, hür yaşamamızı sağlayan başta  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum.  Huzur içinde yatsınlar. Dünü yarına taşıyacak olan sizlersiniz. Bunu unutmamalıyız ki, nice kurtuluş coşkusunu hep beraber yaşayalım "dedi.

"HİZMETİN SİYASETİ OLMAZ"

Hizmette siyaset yapmaksızın çalışmalarını sürdürdüğünün de altını çizen Başkan Ergün, "2014 yerel seçimlerinde verdiğiniz oylarla beni  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na layık gördünüz.  Kırkağaç Belediye Başkanımızı da bu makama uygun gördünüz. Her zaman şunu dile getiririm. Hizmetin siyaseti olmaz. Kim bir taş üstüne taş koyuyorsa Allah razı olsun. Biz bu anlayış ile  Kırkağaç Belediye Başkanımızla el ele verdik. Her şey istişareden geçiyor. Biz üzerimize düşeni yapalım, vatandaş takdirini sandıkta oy olarak versin. Verene de Allah razı olsun, vermeyene de Allah razı olsun" dedi.

"ŞAHANE PROJE GELİYOR"

Kırkağaç'ta Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlan projeleri de anlatan Başkan Ergün, " Kırkağaç Belediye Başkanımızla sağladığımız mutabakatlar var. Şuanda avan projeleri bitirildi. Hem  Kırkağaç Belediye Hizmet Binası, hem Büyükşehir Belediyesi Koordinatörlüğü, altında kafeleri, oturma mekanları, meydanı ve otoparkıyla  Kırkağaç'a şahane bir proje geliyor. İlgili prosedürü kısa sürede  Kırkağaç Belediye Başkanımız da çözdü. İnşallah 2018 yılında  Kırkağaç'a bu hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Hal depolarından, mahallerimizde yaptığımız alt yapı ve üst yapı yatırımlarına, düğün salonlarına kadar hizmetler bitmez. Ama kavun kavşağından başlayıp şehrin içerisini şıkır şıkır hale getireceğiz. Halı sahamızı da tamamlama sözü verdik. Ayakkabıcılar Çarşısı'nın bütün projelerini bitirdik. Anıtlar Kurulu'ndan onayları alındı. İhale süreci başladı. Onu da önümüzdeki yaza bitirme noktasında oluruz diye düşünüyorum" ifadelerinde bulundu.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
Şırnak'ta Öldürülen PKK'nın Üst Düzey Yöneticisinin Cenazesine 3 HDP'li Vekil de Katıldı