Türmob'un Eğitim Projesi - Son Dakika

Türmob'un Eğitim Projesi

10.03.2012 12:21
Türmob'un Eğitim Projesi

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'nin (TÜRMOB) üç aşamalı eğitimi başladı.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği'nin (TÜRMOB) üç aşamalı eğitimi başladı.

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMO) tarafından gerçekleştirilen 'TÜRMOB eğitimi', Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi 100. Yıl Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle başladı. TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı yaptığı konuşmada, Ankara'da başlatılan eğitimlerin mart, nisan ve mayıs aylarının sonlarına kadar Türkiye genelinde eş zamanlı olarak devam edeceğini belirtti. Sanlı, eğitimlerin Nisan 2011'den bu yana bir proje dahilinde yürütüldüğünü kaydederek, "Birinci

aşamada Türk Ticaret Kanunu'yla ilgili eğitim süreci var. İkinci aşamada muhasebe standartları olarak bildiğimiz finansal raporlama standartlarının eğitimi var. Üçüncü aşamasında ise denetim boyutuyla ilgili denetim, denetim standartları ve denetim uygulamalarını konu alan bir eğitim projesidir" dedi.

Bu konuyla ilgili Türkiye genelinde 460 civarında eğitmenin yetiştirildiğini anlatan Sanlı, bu eğitmenlerin eğitimlerinin yaklaşık 6 ila 6,5 ay sürdüğünü ve bugün de Ankara'da birinci aşama olan Türk Ticaret Kanunu'nun eğitiminin startının verildiğini ifade etti. Sanlı, "Bu eğitimler Ankara genelinde 3 gün sürecek ve bunların devamında bütün Türkiye'de standartların ve denetim uygulamalarının eğitimleri devam edecek" diye konuştu.

Sanlı, bu eğitimin yüz yüze olmakla beraber uzaktan eğitimle de desteklendiğini kaydetti. Sanlı, "Bu eğitime katılanlar, eğitime katkıda bulunanlar başarı belgelerini almış olacaklar. Meslek için özellikle denetim için hedeflenen şey tek başına eğitim değil, denetim sadece bunlardan bir tanesi" şeklinde konuştu.

ASMMO Başkanı Murat Koç ise, "TÜRMOB'un bir yıldan beri hazırlamış olduğu, bugün Türkiye'nin dört bir tarafında eş zamanlı olarak başlayan, TTK'nın muhasebe mesleğine etkilerinin ve TTK'nın meslek mensuplarımıza anlatılacağı eğitim çalışması için bir araya gelmiş bulunuyor" diye konuştu. - ANKARA

Kaynak: İHA
'Türkiye-Fransa Dostluk Konseri' düzenledi 'Türkiye-Fransa Dostluk Konseri' düzenledi AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması Bulgaristan'ın geri ittiği 1 göçmen donarak öldü, donmak üzere olan 1 göçmen hastaneye kaldırıldı Bulgaristan'ın geri ittiği 1 göçmen donarak öldü, donmak üzere olan 1 göçmen hastaneye kaldırıldı

Son Dakika Güncel Türmob'un Eğitim Projesi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement