Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu - Son Dakika

Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu

29.01.2018 11:46
Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu, System.String[]

Diyarbakır’da gerçekleştirilen İnci Bilardo Üç Bant Disiplini Bilardo Şampiyonası, nefes kesen karşılaşmalarla sona erdi.

Diyarbakır'da gerçekleştirilen İnci Bilardo Üç Bant Disiplini Bilardo Şampiyonası, nefes kesen karşılaşmalarla sona erdi. Turnuvanın kazananı Erkan Aktı oldu. Diyarbakırlı sporcular da performanslarıyla göz doldurdu.

Diyarbakır'da gerçekleştirilen İnci Bilardo Üç Bant Disiplini Bilardo Şampiyonası, pazar günü oynanan çeyrek final, yarı final ve final maçları ile sona erdi. Diyarbakır'dan 84 bölge kentlerinden ve Türkiye klasmanından da 42 sporcunun katıldığı turnuva, Türkiye Bilardo Federasyonu'nun (TBF) müsabaka şartnamelerine uygun olarak oynandı. Turnuvanın eleme ve ilk iki turu ile çeyrek final karşılaşmaları, 30 sayı 45 sayı üzerinden oynandı. Yarı final ve final karşılaşmasında ise 40 sayı çekildi.

Turnuvaya, Artistik Bilardo Dünya Şampiyonu Diyarbakırlı sporcu Hacı Arap Yaman'ın yanı sıra, Murat Macit, Fesih Arsan, Erkan Aktı, Murat Türbeci, Yetkin Çelikel, Murat Sönmez, Bünyamin Taşdoğan, Ahmet Türcan, Yusuf Özesmer, Yüksel Eroğlu ve Celal Erdemir gibi Türkiye'nin sayılı bilardocuları da katıldı. Turnuvada, çeyrek finale çıkmak için Hacı Arap Yaman, Erkan Aktı, Bünyamin Taşdoğan, Murat Sönmez, Celal Erdemir, Murat Macit, Zafer Dağdelen, Murat Şat, Ömer Berdibek, Fesih Aslan, Yetkin Çelikel, Yüksel Eroğlu, İkbal Turgut, Erkan Süslü, Aykut Ertunç, Ömer Faruk Serçe yarıştı. Çeyrek finalde ise Murat Macit, Yüksel Eroğlu, Fesih Aslan, Ömer Berdibek, Erkan Aktı, Murat Sönmez, Erkan Süslü ve Aykut Ertunç eşleşti. Çekişmeli geçen müsabakalar sonucunda, yarı finale çıkma başarısını gösteren sporcular Murat Macit, Yüksel Eroğlu, Erkan Aktı ve Murat Sönmez oldu. Final karşılaşmasında ise Erkan Aktı, Diyarbakır bölgesinden Yüksek Eroğlu'nu geçti. Turnuvada Erkan Aktı birinci, Yüksek Eroğlu ikinci, Murat Macit üçüncü ve Murat Sönmez de döndürücü oldu. İlk dörde girenler, para ödülü aldı.

İşletmeci ve bilardo sporcusu da olan TBF Diyarbakır Temsilciliği Onursal Başkanı Ahmet Türkcan, başta katılan sporcular olmak üzere tüm bilardo sporu camiasına verdikleri destek ve ilgilerinden ötürü teşekkür etti. Sporcuların Antalya'da Şubat ayında gerçekleştirilecek Türkiye Bilardo Şampiyonası öncesinde bu turnuva ile güzel bir hazırlık da yapmış olduklarını kaydeden Türkcan, sponsor olarak sporculara destek verenlere teşekkür etti. - DİYARBAKIR

Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu
Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu
Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu
Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Turnuvanın Kazananı Erkan Aktı Oldu - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor Ali Koç, 5 yıl sonra kurşunlanma olayıyla ilgili konuştu: Can kaybı olsaydı bu şekilde davranılmazdı Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Son Dakika! Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan İmamoğlu hastaneden 1,5 dakikalık video yayınladı: Durumum iyi Azerbaycan 27 yıllık hasreti bitirmeye kararlı! Ordu gece boyu Ermeni cephelerini vurdu, Karabağ'da ilerleyiş sürüyor Yüzüne tükürdüğü yolcu, kadını hareket halindeki otobüsten aşağı attı Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı Utanmazlığın da böylesi! Alkollü kadın sürücü kendisine işlem yapan polise saldırıp, yüzünü tırmaladı