Türsab'dan Van'a Tatil Köyü - Son Dakika

Türsab'dan Van'a Tatil Köyü

12.01.2012 16:00
Türsab'dan Van'a Tatil Köyü, System.String[]

Van Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)'nin Vangölü sahilinde bulunan ve depremden etkilenen Yeşilsu Köyü'nü 'Tatil Köyü' yapacağını söyledi.

Van Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB)'nin Vangölü sahilinde bulunan ve depremden etkilenen Yeşilsu Köyü'nü 'Tatil Köyü' yapacağını söyledi.

Yeşilsu Köyü'nde yapımı devam eden okul inşaatında incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, ikram edilen çayı içerek köylülerle sohbet etti. Muhtar Kenan Ateş'ten köyün sorunlarını dinleyen Karaloğlu, "Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Van'a bir turizm köyü yapmak istiyordu. Biz de onlara burayı önerdik. İnşallah burası çok farklı bir köy olacak." dedi.

Köylülerin, bundan sonra turizme yönelik çalışmalar yapmalarını isteyen Karaloğlu, "Burası çok güzel ve çok farklı bir köy olacak. Sizlerden de turizme yönelik işler bekliyoruz. Pansiyon ve turizme yönelik üretim yapmanızı bekliyoruz. Buna dikkat edin." diye konuştu.

Muhtar Ateş, köyün büyük bölümünün balıkçılıkla geçimini sağladığını, kışın tekneleri güvenli demirlemek için balıkçı barınağı ve iskele yapılmasını istedi. Vali Karaloğlu da Yeşilsu Köyü'ne iskele yapma projesini geçen yıl programa aldıklarını belirterek, bu yıl iskeleyi yapacaklarını bildirdi.

Türsab'dan Van'a Tatil Köyü

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Türsab'dan Van'a Tatil Köyü - Son Dakika


Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi