Son Dakika Haberleri: Tuşba'daki Okullarda Halk Oyunları Başarısı

Tuşba'daki Okullarda Halk Oyunları Başarısı

10 ay önce

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından değişik kategorilerde düzenlenen halk oyunları yarışmasına Tuşba ilçesindeki okullar damga vurdu.

Tuşba'daki Okullarda Halk Oyunları Başarısı, System.String[]
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından değişik kategorilerde düzenlenen halk oyunları yarışmasına Tuşba ilçesindeki okullar damga vurdu.

Tuşba ilçesinden yarışmaya katılan Vali Haydar Bey Lisesi gençler düzenlemeli dalda, Turgut Özal Anadolu Lisesi ise gençler düzenlemesiz dalda birinci oldu. Mahalli dalda Fevzi Şengül İlkokulu ile yıldızlar düzenlemeli dalda İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu da ikinci Oldu. Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar, kendi kategorilerinde derece yapmayı başardılar.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, "Her yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Oyunları Federasyonu tarafından yarışmalar yapılıyor. Tuşba ilçemizi temsil ederek katılım sağlayan okullarımız tarafından iyi bir şekilde eğitmenlerimizce çalışmalar yürütülmektedir. Öncelikli amacımız öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklardan alıkonulması ve okuma alışkanlığı edinerek akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılar edinmeleri hususunda yardımcı olabilmektir. 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılında öğrencilerimiz birbirinden anlamlı başarılar sergileyip halk oyunları dalında da özverili bir çalışma ile yine başarılarına devam etmektedirler. Emeği geçen paydaşlarımıza, okullarımızın idareci ve öğretmenlerimize, verdikleri destekle eğitim öğretime katkı sunan tüm öğrenci velilerimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. - VANGelin Adayı Hanife, Akaryakıt İstasyonunda Pompa Görevlisi Oldu Sosyal Medya Fenomeni Semih Varol E-5'te Kaza Yaptı

1 Yaşındaki Çocuğunu Döverek Öldüren Anneden Kan Donduran İtiraf: Öldürdüm İşte Ne Var