Tusekon Genel Başkanı Yılmaz Açıklaması - Son Dakika

Tusekon Genel Başkanı Yılmaz Açıklaması

07.02.2014 22:45
Tusekon Genel Başkanı Yılmaz Açıklaması, System.String[]

"Sürücü kursları arasında haksız rekabet ortamını kaldırarak eğitimin kalitesinde ve başarısında rekabet etme ortamını oluşturmayı, kültürü geliştirilmiş sürücüler yetiştirmeyi amaçlıyoruz"

Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz, "Sürücü kursları arasında haksız rekabet ortamını kaldırarak eğitimin kalitesinde ve başarısında rekabet etme ortamını oluşturmayı, kültürü geliştirilmiş sürücüler yetiştirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Akdeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu tarafından Antalya Otel'de düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Yılmaz, sürücü kurslarında verilecek olan ilk yardım derslerine ilgili herhangi bir meslek okulu veya fakülte mezunu olanların girebileceklerini ifade etti.

Kurs ücretlerinde maliyet hesabı yapılarak taban ücretin belirlenmesi ve taban ücretin altında fiyat uygulayan kurslara yaptırım uygulanması gerektiğini dile getiren Yılmaz, "Sürücü kursları arasında haksız rekabet ortamını kaldırarak eğitimin kalitesinde ve başarısında rekabet etme ortamını oluşturmayı, kültürü geliştirilmiş sürücüler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Teorik ve direksiyon eğitim derslerine devam kontrolünün elektronik ortamda sağlanması gerekmektedir. Direksiyon uygulama sınavında görev alacak komisyon üyelerinin de sınavını yapacağı sertifika türüne uygun sürücü belgesi sahibi olmasının sağlanmasını istiyoruz" dedi.

Yıldız, kurumlarda kullanılacak araç simülatörün araç bilgisi derslerine veya 10 metrekarelik bir simülatör uygulanma alanına konulması gerektiğini belirterek, "Sürücü kurslarında derslik kontenjanı en çok 20 kursiyer olmalı ve derslik sayısı kaç olursa olsun, aylık toplam kayıt edebileceği kursiyer sayısı 60'dan fazla olmamalı" diye konuştu.

Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü Trafik ve Sürücü Eğitimleri Grup Başkanı Ercan Alpay da Türkiye'de 3 bin 371 sürücü kursunun bulunduğunu ve kurslarda 42 bine yakın kişinin çalıştığını söyledi. Teorik sınavlarda Avrupa standartlarını yakaladıklarını ifade eden Alpay, direksiyon sınavlarının üzerinde durduklarını ve çalışmaların da sürekli devam ettiğini kaydetti. - Antalya

Tusekon Genel Başkanı Yılmaz Açıklaması

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Tusekon Genel Başkanı Yılmaz Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Bir aile 15 günde yok oldu! 1'i anne karnındaki bebek olmak üzere 5 kişi koronaya yakalanarak yaşamını yitirdi Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan açıklama geldi: Belirli bir kan grubunun koronadan koruduğu iddiası doğru değil Önümüzdeki 3 gün boyunca etkili olacak çöl tozları için koronavirüs uyarısı: Sakın dışarı çıkmayın Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt