TÜSİAD'dan rapor: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri - Son Dakika

TÜSİAD'dan rapor: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri

05.11.2019 17:16
TÜSİAD'dan rapor: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri, System.String[]

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), "Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde İş ve Yaşam Yetkinliklerinin Anahtarı" başlıklı bir rapor hazırladı.

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), "Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde İş ve Yaşam Yetkinliklerinin Anahtarı" başlıklı bir rapor hazırladı.

TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu çalışmaları kapsamında hazırlanan rapor, Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Üyeleri Prof. Dr. Fatoş Erkman, Doç. Dr. Mine Göl Güven, Dr. Behice Ertenü, Dr. Gülistan Gürsel Bilgin, Nur Bekata Mardin, Maggie Pınar, Nişvan Kabakçı ve Merve Kırmacı tarafından kaleme alındı.

TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, "Yeni sanayi devriminin eşiğinde teknik bilgi kazanımının yanı sıra, gelişmeye açıklık, öz yönetim, açık fikirlilik,  yaratıcılık, sorumlu karar alma, iletişim ve ilişki kurabilme gibi 'sosyal ve duygusal beceriler' giderek önem kazanıyor" denildi ve rapora ilişkin şu bilgiler verildi: "Rapor sosyal ve duygusal becerilerin 'aranan yetkinlikler' olduğunun altını çiziyor. Sosyal ve duygusal becerilerin bireylere etkili şekilde kazandırılabilmesi için kamu, özel sektör ve STK'ların rollerini ortaya koyuyor. Raporun bulguları 6 Kasım Çarşamba günü, Intercontinental Otel'de düzenlenecek bir toplantı ile kamuoyuyla paylaşılacak. Rapor yeni sanayi devriminin eşiğinde sosyal duygusal becerilerin öneminin altını çiziyor. Bu becerilerin etkili şekilde kazandırılabilmesi için kamu, özel sektör ve STK'ların rollerini ortaya koymayı amaçlıyor."

Açıklamaya göre, OECD Eğitim ve Beceriler Bölümü'nden konuşmacı katılımının yanı sıra, panel oturumuyla eğitim ve iş dünyasından temsilciler iş, okul ve toplumsal yaşamda sosyal ve duygusal becerilerin rolünü ele alacak.


- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi TÜSİAD'dan rapor: Yeni Sanayi Devriminin Eşiğinde Sosyal ve Duygusal Öğrenme Becerileri - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı