Tütün Bazlı Covid-19 Aşısı İlk Testlerden Başarı ile Geçti - Son Dakika

Tütün Bazlı Covid-19 Aşısı İlk Testlerden Başarı ile Geçti

Son zamanlarda ana gündemimizi oluşturan yeni tip koronavirüs için aşı ve ilaç geliştirmeleri tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir dayanışma ve hız ile sürdürülürken

Tütün Bazlı Covid-19 Aşısı İlk Testlerden Başarı ile Geçti, System.String[]

Son zamanlarda ana gündemimizi oluşturan yeni tip koronavirüs için aşı ve ilaç geliştirmeleri tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir dayanışma ve hız ile sürdürülürken pek çok kurumun zamana karşı verilen bu yarışa dahil olduğunu gördük. British American Tobacco tarafından geliştirilen tütün bazlı Covid-19 aşısı ilk testleri başarı ile tamamladı. İşte merak edilen detaylar!


Tütün Bazlı Covid-19 Aşısı İşe Yarıyor mu?


British American Tobacco tarafından yapılan açıklamaya göre Covid-19 ile mücadele etmesi için geliştirilen aşıda ilk testler olumlu sonuçlar verdi. Aşı adayının insanlı klinik deneyleri için ABD Gıda ve İlaç Dairesi onayı beklenirken tütün bazlı aşının detayları pek çok kişi tarafından merak edildi.


British American Tobacco ve Kentucky BioProcesing iş birliği ile geliştirilen aşı hakkında şu açıklama yapıldı:


"KBP ticari bir operasyon olsa da amaç, Covid-19 aşı çalışmalarının kâr amacı gütmeden yapılmasıdır. Geliştirilen aşı, geleneksel aşı üretim teknolojisine göre çeşitli avantajlara sahip olan BAT'ın tescilli, hızlı büyüyen tütün bitkisi teknolojisini kullanmaktadır."


Söz konusu aşının onay almasının ardından Haziran 2020 döneminde insanlı klinik testlere başlaması bekleniyor. Peki siz geliştirilen bu aşı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu Şeyma Subaşı, kendisini övdüğü paylaşımı kısa sürede yayından kaldırdı Cem Uzan torun sahibi oldu Haluk Levent, Kaş'ta yanan 25 dönümlük alanı ağaçlandırmak için çalışmalara başladı İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu 3 buçuk aylık hamile olan Sinem son haliyle beğeni rekoru kırdı Genç milyarder, yatak pozlarıyla milyonları kendine hayran bıraktı Sadece sosyal medya paylaşımlarından aylık 600 bin lira kazanıyor Acun Ilıcalı'nın sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya'dan dans şov 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne film seti kuruldu