Tütüncü'den Dokuma Esnafına Müjde - Son Dakika
Güncel

Tütüncü'den Dokuma Esnafına Müjde

Tütüncü\'den Dokuma Esnafına Müjde

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her ay en az bir tane büyük etkinlik düzenleyerek Dokuma bölgesinin cazibesini arttıracaklarını söyledi.

21.02.2019 11:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her ay en az bir tane büyük etkinlik düzenleyerek Dokuma bölgesinin cazibesini arttıracaklarını söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma Özdilek Taksi Durağı'nın düzenlediği kahvaltıya katıldı. AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan'ın ev sahipliğindeki kahvaltıya çok sayıda taksici esnafı katıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, esnafın halinden anladıklarını ve daha iyiye getirmeye odaklandıklarını söyledi. Bu doğrultuda birçok kurumun alamadığı inisiyatifleri aldıklarını belirten Tütüncü, "Bu inisiyatif bize aittir, her hangi bir sorun karşısında hesabını bizden sorun dedik. Yeri geldi AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile birlikte Ankara'ya gidip, bakanlıklarda kapı kapı dolaşıp esnafımızın sorunlarını çözmekten geri durmadık" diye konuştu.

"Dokuma cazibe merkezi oldu"

Bulundukları taksi durağının aktif hale gelmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Tütüncü, yıllar evvel talihsiz süreçle elden çıkmanın arifesindeki Dokuma Fabrikası alanının tekrar milletin olduğunu söyledi. Burayı 7 ayrı müze, bir bilim merkezi ve bahçelerle güzel bir buluşma noktası haline getirdiklerini belirten Tütüncü, "Dokumapark düzenlediğimiz etkinliklerle, sosyal hayatın kalbinin çarptığı yer oldu. 3 günde 300 bin insanın geldiği Kahve Festivali bunların başında. Geçen yıl düzenlediğimiz kitap fuarında ise 380 bin ziyaretçiyi ağırladık" dedi.

"Her ay yeni etkinlik"

Esnafın işini, aşını cazibeler oluşturarak büyüttüklerini anlatan Tütüncü, "Belediyenin yerel kalkınmaya etkisi böyle oluyor. Bir hareket getirilirse, bereket de geliyor. Yeni dönemde bu bölgede her ay bir tane büyük etkinlik yapacağız. Mart ayın ilk etkinliği, 7 Mart'ta başlayacak olan 2. Kepez Kitap Fuarı olacak. Geçen yıl 380 bin kişinin geldiği bu fuara, bu yıl 500 bin ziyaretçi bekleniyor. Nisan ayında yine burada düzenleyeceğimiz çocuk festivali ise 10 gün sürecek. Buna benzer büyük etkinlikler her ay yapılacak." - ANTALYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Tütüncü'den Dokuma Esnafına Müjde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.

 • Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?
  16:53 Murat Kurum'u kızdıran soru: Daha fazla kişi ölünce mutlu mu olacaksınız?

  Arnavutköy'de katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın İBB Adayı Murat Kurum, basın mensuplarından birinin Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısıyla ilgili yönelttiği soruya tepki gösterdi. Kurum, "Daha fazla insanın vefat etmesi sizi mutlu mu ediyor? Bu nasıl bir anlayıştır" dedi.

 • Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası
  16:53 Kelime-i Tevhid bayrağı açan kişiye yumruk atan Ege Akersoy'a 2 bin lira para cezası

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye "Sen tam bir Arap sevicisisin" diyerek saldırdığı iddia edilen sanık Ege Akersoy'un kasten yaralama suçundan 2 bin TL adli para cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Akersoy'un halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan beraatine hükmedildi.

 • Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama
  16:40 Diyanet'ten torpille işe girenler hakkında açıklama

  Diyanet Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, hak etmediği halde bir işe girmenin kul hakkı ve vebal olduğunu ancak kazancının helal olduğunu söyledi. Bozkurt, torpille yapılan işe alımların başkalarının haklarını gasp etmek olduğunu belirtti.

 • Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım
  16:27 Feyza Altun: Gözaltına alınırken alkol almadım

  Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası gözaltına alınıp serbest bırakılan avukat Feyza Altun, hakkında çıkan iddialar sonrası ''Polisler eve gelince rakı içtim demedim. Polisler geldiği sırada ben evde bir tek rakı içiyordum dedim. Gözaltı sürem başladığı anda içki falan içmedim'' dedi.


Advertisement