Tüvtürk Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu'nda - Son Dakika

Tüvtürk Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu'nda

29.11.2016 16:50
Tüvtürk Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu'nda, System.String[]

TÜVTÜRK'ün araç muayenesi ve trafik güvenliğiyle ilgili bir bildiri de yayınlandığı sempozyumda, davetliler çeşitli simülasyonlarla trafik güvenliği konusunda bilgilerini artırdı

Türkiye'de trafik güvenliğiyle ilgili gerçekleştirilen en büyük etkinlik olan Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi'nin 7'incisi, Ankara'da Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Trafik alanında hizmet veren firma, kurum, kuruluşların tecrübelerini karşılıklı olarak paylaşılması amacıyla düzenlenen Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyum ve Sergisi 17-19 Kasım tarihleri arasında Ankara ATO Congresium Kongre Merkezi'nde gerçekleşti.

Sempozyumun açılış töreninde, TÜVTÜRK'ün trafik güvenliğine desteklerinden dolayı Genel Müdür Kemal Ören'e teşekkür plaketi verildi. Türkiye'de araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kurum olan TÜVTÜRK sempozyumda, karayolu trafik güvenliği konusunda yaptığı çalışmaları ziyaretçilerle paylaştı.

3 stant ile sempozyumda yer alan TÜVTÜRK, araç muayene hizmetinin trafik güvenliğine katkısı üzerindeki çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, TÜVTÜRK Akademi standında da SRC 5 ve Tehlikeli Madde Danışmanlığı eğitimleri, iç ve lojistik sektörüne yönelik eğitimlerle ilgili bilgiler paylaşıldı. Sempozyumda, en çok ilgiyi ise T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın koordinasyonunda ve TÜVTÜRK'ün desteğiyle hayata geçirilen Trafikte Sorumluluk Hareketi'nin standı çekti.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da ziyaret ettiği Trafikte Sorumluluk Hareketi standında, trafik güvenliğiyle ilgili bilgiler verildi. Çevresinde 360 derece dönerek, araçların takla atmasını canlandıran emniyet kemeri simülasyonuyla ziyaretçiler, emniyet kemeri kullanmamaları halinde yaşayabilecekleri üzücü sonuçlar hakkında bilgi sahibi oldu. Ayrıca alkollü araç kullanımının tehlikelerine dikkat çeken 'alkol gözlüğü' simülasyonu da yer aldı. Katılımcılara yönelik çeşitli yarışmalar düzenlendi. Motosiklet ve Formula 1 aracı simülasyonunda da özellikle yetişkin davetliler keyifle vakit geçirirken, Trafikte Sorumluluk Hareketi alt projelerinden biri olan Trafikte Gençlik Hareketi kapsamında düzenlenen Trafikte Genç Fikirler Yarışması'nın kazananı Ankara Ayrancı Lisesi'nin Trafik Okulu projesi de tanıtıldı.

Sempozyum kapsamında TÜVTÜRK, araç muayenesinde tespit edilen kusurların trafik güvenliğine etkisini inceleyen bir bildiri de yayınladı.

Tüvtürk Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu'nda

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Tüvtürk Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu'nda - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İYİ Parti'de istifa depremi! 5 isim partiyi bombalayarak görevlerini bıraktı