TÜYİD Etkinlikleri Hız Kesmiyor - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
TÜYİD Etkinlikleri Hız Kesmiyor

TÜYİD Etkinlikleri Hız Kesmiyor

02.01.2012 13:40

Halka açık şirketlerde yatırımcı ilişkileri önem kazanmaya devam ederken TÜYİD etkinlikleri hız kesmiyor

Yatırımcı ilişkileri alanında farklı hedef kitleleri bir araya getirerek, halka açık şirketlerin yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşması amacıyla kurulan "Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği"nin (TÜYİD) düzenlediği etkinlikler yeni dönemde de artarak devam ediyor.

Düzenlediği sertifika programları, mesleki sohbetler, TV programları, yayınlar ve daha birçok etkinlikle adından söz ettiren TÜYİD, dolu dolu geçen 2011 yılının ardından, 2012'ye de oldukça özenli hazırlanıyor.

TÜYİD çalıştayları piyasaya yön veriyor

Yıl boyunca gerçekleştirdiği çalıştaylarla birbirinden farklı konu ve konuşmacılarla ekonomi ve sermaye piyasalarının nabzını tutan TÜYİD, yurtiçi ve yurtdışı gelişmeler ve beklentileri yakından izleme fırsatı sunarken; eğitim programları ile de sermaye piyasalarının derinleşmesine ve yatırımcı seferberliğine katkıda bulunuyor.

Halka açık şirketlerin yatırımcısına en iyi bilgilendirme ve hizmeti sağlaması için eğitici çalıştaylar düzenleyen TÜYİD, 2011 yılını geride bırakırken hızla yaklaşan raporlama dönemine dikkat çekti ve Kasım-Aralık aylarında basılı ve online faaliyet raporlarının hazırlanması, faaliyet raporlarında son trendler ve yeni yaklaşımlar ile dünya çapında ses getirecek faaliyet raporu yapmanın püf noktalarının altını çizdi. TÜYİD Yönetim Kurulu sermaye piyasaları ile ilgili mevzuat ve düzenlemelerin yeni şeklini aldığı son dönemde halka açık şirketler ile düzenleyici kurumlar arasındaki iletişimin son derece önem taşıdığına inanıyor.

Bu kapsamda mevzuatın şirketler tarafından daha rahat anlaşılması ve uygulanmasına çalıştaylarla öncülük ediyor. Şubat ayında SPK Gözetim ve Denetim Dairesi Başkanı Ethem Sancak tarafından yapılan piyasa bozucu işlemlere karşı SPK tedbirleri ve şirketlerden beklentilerle ilgili sunum SPMPD ile birlikte düzenlenen ilk 2011 yılı çalıştayı olma özelliği taşıyor. TÜYİD'in yıl içinde gerçekleştirdiği en önemli etkinliklerin sonuçlarından biri ise; mevzuat değişikliği ile ilgili TÜYİD üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay sonrası Sermaye Piyasaları Kurulu'na kurumsal yönetim ilkelerine ilişkin görüş bildirmesi oldu.

Ekonomi gündemi "Sohbet Toplantıları" ile şekilleniyor

TÜYİD'in en önemli organizasyonlarından biri de "Sohbet Toplantıları". Pazarın önemli aktörleri ile birlikte gerçekleştirilen bu önemli toplantılar, pazara ilişkin eğilimleri izleyebilmek adına piyasa oyuncularına önemli ipuçları veriyor. 7 Aralık'ta gerçekleştirilen CFO Sohbetleri, Coca Cola İçecek CFO'su Orhun Köstem ve TAV Hava Limanları CFO'su Murat Uluğ'un katılımıyla gerçekleşirken, gündemde mali piyasalar, borçlanma koşulları, kurumların kriz ortamında izledikleri farklı stratejiler yer aldı.

Kasım ayında gerçekleşen 8. Ekonomi Sohbetleri'nde Dr. Ahmet Çimenoğlu ve Şant Manukyan'ın katılımıyla Merkez Bankası Politikaları ve Global Piyasalardaki Eğilimler tartışıldı. 7'nci Ekonomi Sohbetleri'nde BoNY Mellon Orta Doğu ve Afrika Küresel Müşteri Yönetimi Başkanı Tarek El-Refai'nin katılımında, "Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nden Türkiye nasıl görülüyor?" konusu gündemdeydi. Nisan ayında gerçekleştirilen Ekonomi Sohbetleri'nde TÜYİD'in konuğu, Fitch Ratings Gelişmekte Olan Ülke Şirketleri Bölüm Başkanı Raymond Hill ve Gelişmekte Olan Piyasalar İş Geliştirme ve İlişki Yönetimi Kıdemli Direktörü Richard Antony Smith oldu.

Gündemde ise "Global Piyasalardaki Ekonomik Gelişmelerin Makro ve Mikro Düzeyde Etkileri" vardı. Mart ayında gerçekleştirilen Sohbet Toplantıları'nın konusu ise Simon Derrick'in katılımıyla, "Global Gelişmelerin Kur ve Parite Üzerindeki Etkileri ve Önümüzdeki Döneme İlişkin Beklentiler"di.

Uluslararası işbirlikleri, yayınlar, TV programları, seminer, konferans ve organizasyonlarla da dolu dolu geçen 2011 yılı gündeminin, 2012'de de zengin bir içerikle devam etmesi ve TÜYİD aktivitelerinin ekonomi ve sermaye piyasalarına olumlu ve bilgi dolu katkısının artarak devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel TÜYİD Etkinlikleri Hız Kesmiyor - Son Dakika


Advertisement