Son Dakika Haberleri: Tuzlanan Palamudun Kavanozu 100 Liradan Satılıyor

Tuzlanan Palamudun Kavanozu 100 Liradan Satılıyor

30 gün önce

Karadeniz'de palamudun bol olduğu dönemde balıkçılar tarafından tuzlanan palamutlar, kavanozu 100 TL'den satılıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği balıklar için yurt dışından bile talep geliyor.

Karadenizli balıkçılar tarafından bol olduğu dönemde daha sonra tüketilmek üzere tuzlanan palamutlar, Sinop'ta tezgahlarda kavanozu 100 liradan satışa sunuluyor. Av sezonunun geride kalan dört aylık bölümünde balıkçıların bol miktarda ağlarına takılan ve bir kısmı daha sonra tüketilmek üzere tuzlanan palamutlara vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

TALEP ÜZERİNE TEKRAR TUZLANDI

Balıkçı İbrahim Gündoğdu, Karadeniz'de palamut avcılığının sona erdiğini anımsattı. Bu sezon bol miktarda palamut avlandığını vurgulayan Gündoğdu, avlanan balıkların iri olanlarından tuzlama yaptıklarını belirtti. İlk etapta tuzlamaların tükendiğini, talep üzerine tekrar tuzlama işlemi gerçekleştirdiklerini anlatan Gündoğdu, "Palamudu sevenler, bu günlerde özlemlerini tuzlamasıyla gideriyor." dedi.

YURT DIŞINDAN TALEP GELİYOR

Tuzlu palamudun kavanoz fiyatının 100 lira olduğunu aktaran Gündoğdu, "Fiyat yüksek gelebilir ancak palamudun avlanmadığı bir dönemdeyiz. Arz talep meselesi göz önüne alındığında 100 lira bize göre normal. Vatandaşlarımızın ilgisi de gayet güzel. Özellikle yurt dışından gelen talepler var. Onlara göndermeye çalışıyoruz. Tuzlu balık kültürü ülkemizde gittikçe artıyor. İnşallah gelecek yıl daha fazla balık tuzlayacağız." ifadelerini kullandı.
Polis Memurunun Ekip Otosunda Cinsel Saldırı Davası Sonuçlandı 14 Yaşında Baba Katili Olan Çocuğun Savunması: Niyetim Öldürmek Değildi

Azeri Model Mahbuba Mammadzada, Bekaretini 2 Milyon Sterline Sattı