Son Dakika Haberleri: Twitter Acınacak Durumda!

Twitter Acınacak Durumda!

3 yıl önce

2017 yılına büyük ümitlerle başlayan ve başlangıçta güzel bir tablo çizen Twitter, pek de iyi gözükmeyen bir ikinci çeyrek raporu ile hayal kırıklığı yarattı.

Twitter Acınacak Durumda!, System.String[]

2017 yılına büyük ümitlerle başlayan ve başlangıçta güzel bir tablo çizen Twitter, pek de iyi gözükmeyen bir ikinci çeyrek raporu ile hayal kırıklığı yarattı. İşte, Twitter ikinci çeyrek raporunun .


Twitter yeni kullanıcı elde edemedi!


Son çeyrek gelirlerini paylaşan Twitter, toplamda 328 milyon kullanıcı açıkladı. Öte yandan bu rakamın ilk çeyrekte açıklanan kullanıcı sayısıyla aynı olması adeta şok etkisi yarattı. Analistlerin 4 milyon yeni kullanıcı kazanmasını beklediği platform ciddi bir sorunla karşı karşıya.Diğer taraftan Wall Street"in gelir beklentilerini aşabilen Twitter, 574 milyon dolar gelirden hisse başına 12 cent kar elde etti. Wall Street ise sadece 537 milyon dolar gelir beklentisi içerisindeydi.


Günlük aktif kullanıcı sayısını geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12 arttıran Twitter, günlük net aktif kullanıcı sayısını ise vermekten kaçınıyor. Yine de kullanıcı tabanının genişlememesi büyük bir sorun olmaya ve yatırımcıların gözünü korkutmaya devam ediyor. Bu rapor sonrasında şirket hisselerinin yüzde 6 oranında gerilediğini de belirtelim.

Kaynak: Shiftdelete

Haber Yayın Tarihi: 28.07.2017 10:10 Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar
A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti Beton mikserinin altında kalan babasının cansız bedenine sarılıp ağladı