Twitter'da Trump Krizi Yaşandı, Twitter Vatandaşlardan Özür Diledi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Twitter'da Trump Krizi Yaşandı, Twitter Vatandaşlardan Özür Diledi

Twitter'da Trump Krizi Yaşandı, Twitter Vatandaşlardan Özür Diledi

24.01.2017 11:15

ABD vatandaşları haberleri olmadan Twitter hesaplarından, Donald Trump'ı takip etmeye başladıklarını görünce çıldırdı. Twitter, olayın ardından özür diledi.

Amerikan halkının azımsanmayacak bir kısmı, Donald Trump'ın başkan seçilmesine çok üzülmüş durumda. Bunun üzerine yetmezmiş gibi bazı Twitter kullanıcıları, rızaları olmadan Başkan Donalt Trump'ın hesabını takip etmeye başladıklarını fark edince çıldırdılar. Twitter ise, bu olay üzerine derhal özür dilemek zorunda kaldı.

"ABD BAŞKANI HESABINI TAKİP EDENLERİ, YENİ BAŞKANIN HESABINA AKTARDIK"

Twitter CEO'su Jack Dorsey yaşanan sorunun sebebini açıkladı: "Trump'ın başkan seçilmesi üzerine ABD Başkanı hesabını (@POTUS, President of the United States) takip eden herkesi yeni başkanın hesabına aktardık. Obama yönetimi tüm platformlar için bir geçiş planı devreye soktu.

KULLANICILARIN YENİ BAŞKANI TAKİP ETMESİNDE SORUN GÖRMEDİK

@POTUS hesabı kişisel değil, kurumsal bir hesap olduğu için kullanıcıların yeni başkanı takip etmesinde bir sorun görmedik. Gece yarısından önce @POTUS hesabını takip ediyorsanız, transferden sonra iki hesabı takip ediyor oluyorsunuz: @POTUS44 (Obama'nın hesabı) ve @POTUS (Trump'ın hesabı).

TWİTTER HATASINI KABUL EDİP ÖZÜR DİLEDİ

1. @POTUS44 hesabını takip eden kullanıcıların, yanlışlıkla @POTUS hesabını da takip etmesi sağlandı.

2. Gece yarısından önce @POTUS'u takibi bırakan kullanıcılar tekrar takip listesine eklendi.

Bundan 560.000 kişinin etkilendiğini düşünüyoruz. Bu bir hataydı, doğru olmadığını kabul ediyoruz ve özür diliyoruz." Dorsey'in yaptığı açıklama kulağa oldukça mantıklı geliyor. Yüz binlerce hesabı aynı anda taşımak resmen kazaya davetiye çıkarmak denilebilir. Ancak Twitter neyse ki yaptığı hatayı çabuk anlayıp telafi etmeyi başarmış gibi gözüküyor.

Kaynak: Chip.com.tr
YORUMLAR
500

Son Dakika Teknoloji Twitter'da Trump Krizi Yaşandı, Twitter Vatandaşlardan Özür Diledi - Son Dakika


Advertisement