Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı - Son Dakika
BBC

Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı

22.01.2021 18:42
Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı, System.String[]

Twitter, İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in bir Twitter hesabını, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'a yönelik tehdit içeren bir paylaşımda bulunması nedeniyle askıya aldı.

ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın hesabını süresiz askıya aldıktan sonra bir kez daha gündeme gelen Twitter, bu kez de İran Lideri Hamaney'in hesabı için harekete geçti.

SÜLEYMANİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİNE ATIFTA BULUNULDU

Hamaney'e ait kurumsal hesaplardan "khamenei_site" tarafından yapılan paylaşımda, Trump'ın emriyle İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesine atıfta bulundu.

TRUMP'IN GOLF SAHASINDA FOTOĞRAFI TASVİR EDİLDİ

Trump'ın bir golf sahasında, drone saldırısının hedefinde olduğunu tasvir eden görsel "İntikam kaçınılmazdır" notuyla söz konusu hesaptan paylaştı.

HESAP ASKIYA ALINDI

Bunun üzerine birçok sosyal medya kullanıcısı, Twitter'a Hamaney'in hesabını askıya alması çağrısında bulundu. Twitter, çağrılara uyarak paylaşımın yapıldığı hesabı askıya aldı. Öte yandan Hamaney'in daha yoğun kullandığı hesaplarının hala açık olması ise dikkati çekti.

Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı

Son Dakika Dünya Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Çiğ köfte acılı olduğu için genci darbeden saldırgan işinden kovuldu Gecenin karanlığında denize atlayan alkollü kadın ekiplere zor anlar yaşattı Normalleşme için beklenen gün! Tüm gözler Kabine sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada "Telefonla çok oynuyorsun" diyerek sevgilisini pompalı tüfekle vurdu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde intihar girişimi! İkna çalışmaları saatlerdir devam ediyor Şarkıcı Ceylan imajını yeniledi, görenler tanımakta zorluk çekti Koronavirüse yakalanan Selin Yeninci, yoğun bakıma kaldırıldı Caner Erkin, Fenerbahçe'nin kazandığı Trabzonspor maçı sonrası sosyal medyadan takım arkadaşlarını kutladı
23:53