Tyb Konya'dan Teşekkür - Son Dakika

Tyb Konya'dan Teşekkür

10.01.2016 13:56
Tyb Konya'dan Teşekkür, System.String[]

Hafta sonunda yoğun bir katılımla 11. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi’nde yeniden göreve gelen Başkan M. Ali Köseoğlu teşekkür mesajı yayımladı.

Hafta sonunda yoğun bir katılımla 11. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi'nde yeniden göreve gelen Başkan M. Ali Köseoğlu teşekkür mesajı yayımladı.

TYB Konya Şubesi'nin 11. Olağan Genel Kurulu, hafta sonunda İl Halk Kütüphanesi'nde kültür ve sanat adamlarının yoğun katılımıyla gerçekleşti. Genel Kurula Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Konya İl Kültür Müdürü Mustafa Çıpan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mücahit Sami Küçüktığlı, Konya STK'ları İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kuşpınar, BYEGM İl Müdürü Cemil Paslı, SÜ Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Temizel, Konya Yazma Eserler Bölge Müdürü Bekir Şahin, Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Dalkılıç bazı sivil toplum kuruluşlarının başkanları, TYB üyesi akademisyenler, yazarlar ve gazeteciler katıldı.

"ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN"

TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu, Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan'ın konuşmalarının ardından söz alan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Hz. Mevlana'nın, "Bulanmadan ve donmadan akmak ne hoş" sözünü hatırlatarak, Türkiye Yazarlar Birliği'nin de bu çizgide başarılı faaliyetler gösterdiğini vurguladı. Konya'nın yerel yönetimleriyle sivil toplum kuruluşlarıyla üniversiteleriyle örnek bir şehir olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Şeker, "Allah birliğimizi daim etsin. İnşallah daha çok okuyan daha çok yazan nesillerle bu birliktelik devam eder" diye konuştu.

"GÖNÜLLER YAPMAYA DEVAM"

Konuşmaların ardından tek listenin yer aldığı seçimde mevcut başkan M.Ali Köseoğlu yeniden başkanlığa seçildi. Köseoğlu, Konya'nın kültürel zenginliğine dikkat çekerek, TYB Konya Şubesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra tüm gayretlerini bu zenginliği fark ettirmeye vereceklerini söyledi. Yunus Emre'nin 'Gönüller yapmaya geldim' sözünü hatırlatan Köseoğlu, "Bizim imar hareketimizin temelinde gönül var. Biz de TYB olarak 'gönüller yapmaya' devam edeceğiz. Her zaman bir medeniyet iddiasıyla hareket ettik, kültür ve sanatın yani hikmetin yanında yer aldık. Toplumumuzu bir arada tutacak şeyin de medeniyetimizin kodlarında gizli olduğunu biliyoruz. Bu medeniyeti ve hikmeti yayma yolunda bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

TYB KONYA ŞUBESİ YÖNETİMİ

TYB Konya Şubesi Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; M. Ali Köseoğlu, Bekir Biçer, Hayri Erten, Fatih Özkafa, Duran Çetin, Abdullah Harmancı, Osman Bozdemir. Oktay Sarı, Vural Kaya, H. Yeşim Koçak, Murat Ak, Zeki Oğuz, A. Fuat Baysal, Saffet Yurtsever. Denetim Kurulu; Nazmi Zengin, Halil İbrahim Tongur, Mehmet Akif Sarıkaya, Melahat Ürkmez, Atilla Yaramış, Sadık Gökçe. - KONYA

Tyb Konya'dan Teşekkür
Tyb Konya'dan Teşekkür
Tyb Konya'dan Teşekkür

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tyb Konya'dan Teşekkür - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Real Madrid, Zidane'nın yerine Pochettino'yu düşünüyor ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi Başakşehir'de ilk gol geldi! Leipzig, temsilcimiz karşısında öne geçti Yağmur Aşık'ın Emre Aşık için tuttuğu iddia edilen kiralık katil: Benden hamile kaldı İran'ın "nükleer faaliyetlerini hızlandıracak" yasa tasarısı hükümetin itirazlarına rağmen onaylandı Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Saldırıya uğrayan muhabir, kendisine saldıranlar için ders gibi ceza istedi Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi