Üç Maddelik Rest! - Son Dakika

Üç Maddelik Rest!

01.01.2012 09:25
Üç Maddelik Rest!, System.String[]

Türkiye Futbol Federasyo-nu'nun (TFF), şike ve teşvik suçlamalarına hedef olan takımların durumunu görüşmek amacıyla TFF Genel Kurulu'nu 26 Ocak'ta olağanüstü toplantıya çağırmasının yankıları sürüyor.

Türkiye Futbol Federasyo-nu'nun (TFF), şike ve teşvik suçlamalarına hedef olan takımların durumunu görüşmek amacıyla TFF Genel Kurulu'nu 26 Ocak'ta olağanüstü toplantıya çağırmasının yankıları sürüyor. Bu suçları işledikleri öne sürülen takımların bir defaya mahsus küme düşürülmeyeceği söylentisi, Galatasaray, Trabzon spor, Bursaspor ve Orduspor kulüplerinin tepkisini çekti. En sert çıkış da sarı kırmızılılardan geldi. Başkan yardımcısı Adnan Öztürk, önceki gün kısa bir açıklama yaparak, küme düşmenin kaldırılması görüşünün desteklenmesi halinde Birlik'ten çekileceklerini duyurdu. Adnan Öztürk bundan sonra izleyecekleri yol haritasını Hürriyet Gazetesi'ne anlattı.

“İmzalıyor musunuz” diye soracağız

Galatsaray Kulübü adına bir deklerasyon hazırlıyorum. Bu deklerasyonda, “Kulüpler Birliği şikeye karşıdır, fair-play ister ve 58. maddenin değiştirilmesine destek vermez” diye yazacağız ve bütün kulüplere, “İmzalıyor musunuz?” sorusunu yönelteceğiz. “Hayır, imzalamıyoruz” derlerse, “Galatasaray olarak bu Kulüpler Birliği'nde olamayız” diyerek çekileceğiz. Türk futbolunu, içinde bulunduğu kaos ortamından çıkaracak kurum Kulüpler Birliği'nin ta kendisidir. Onun için de bu olaya bakış açısını, duruşunu net bir şekilde ortaya koymalı ve kamuoyu ile paylaşmalıdır. Bu konuda kimin ne düşündüğünü herkesin bilmesi gerekir. Bizim en baştan beri duruşumuz belli. Galatasaray olarak biz “6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önlemeye Dair Kanun'da yer alan hapis cezaları çok ağır” dedik ve değiştirilmesi için herkesten çok çaba gösterdik. Ancak, işin bu noktası kurallara göre olmalı. Şike yapanlara küme düşürülmesinin kaldırılması doğru bir yöntem değil.

2012'de TFF'ye cesaret diliyorum

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'e, geride bıraktığımız 2011 yılına ilişkin değerlendirmelerini ve 2012'den neler beklediği...

2011'de Galatasaray adına unutamadığınız olay?

Kadın voleybol takımımızın Avrupa kupası maçı için gittiği Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde saldırıya uğramasını hiç unutamam. Sporcularımız Rumların yaptığı taşkınlıklara ve sahaya atılan biber gazına rağmen maça devam etmek istediler, bitirdiler.

2011'de Türk sporu adına unutamadığınız olay?

A Milli Futbol Takımımız'ın 2012 Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne gidemeyişi...

2012'den beklentileriniz?

Tertemiz bir futbol ve tertemiz bir spor dünyası. Gençlerine yönelmiş bir futbol ortamı. Olaysız, küfürsüz ve hakaretsiz bir düzen. Galatasaray adına ise; hak ettiği gibi Türk sporu adına öncü olduğunu gösterip, liderliğini perçinlemesi.

Türkiye Futbol Federasyonu'na bir mesajınız var mı?

Türkiye Futbol Federasyonu'na 2012 yılında cesaret diliyorum. Bu olaylarla ilgili benim tek tarifim; federasyonu yetkisini kullanmıyor.

G.Saray yeniden doğdu

Galatasaray'ın ilk yarıdaki performansı için yorumunuz?

Özlenen ve istenen Galatasaray'ın yeniden doğuşu…

Galatasaray camiasına mesajınız?

2012; Avrupa'da başarıya giden yolda en emin ve doğru adımların atılacağı yıl olacak. Küfürsüz, olaysız Galatasaray'a yakışan bir duruşla kulübümüzü ileriye götürmeye devam edeceğiz.

İŞTE GALATASARAY'IN KULÜPLER BİRLİĞİ'NE VERECEĞİ DEKLERASYON

Kulüpler Birliği Vakfı şikeye ve teşvike karşıdır.

Kulüpler Birliği Vakfı her zaman fair-play ister.

Kulüpler Birliği, 58. madde için genel kurula gitmez.

Türk futbolu çağdaş ve adil bir yola girsin

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, yeni yıl mesajında Türk futbolunun içinde bulunduğu sıkıntılı döneme değindi. Aysal, şu ifadeleri kullandı: “Yeni yılda Türk futbolunun içinde bulunduğu sancılı süreci de geride bırakarak çağdaş ve adil bir yola gireceğine, bu doğrultuda Türk sporunun milletlerarası standartları yakalayacağına dair inancımı korumaktayım.”

Üç Maddelik Rest!

- Kaynak: Sporx.com

Son Dakika Spor Üç Maddelik Rest! - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Bolu'da dinlenme tesisinde yeni doğan bebeğini çöpe atan anne serbest bırakıldı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok Son dakika: Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı