Üçüz Bebeklerine Bakmakta Zorlanan Asgari Ücretli Aile, Yardım Bekliyor - Son Dakika

Üçüz Bebeklerine Bakmakta Zorlanan Asgari Ücretli Aile, Yardım Bekliyor

24.03.2017 11:12

Antalya'da üçüz bebek sahibi Tuba ve Mehmet çifti, aldıkları asgari ücretin mama ve bez parasına yetmediğini, çocukları için Cumhurbaşkanı'ndan yardım beklediklerini söyledi.

Antalya'da 3 aylık üçüzleri için destek isteyen 26 yaşındaki Tuba Çiftçi, eşinin 1400 TL maaşla çalıştığını, bu paranın 700 lirasıyla mama aldığını, kirayı ödedikten sonra kalan parayla bez alabildiğini söyledi.

İKİNCİ ÇOCUK İÇİN UZUN SÜRE TEDAVİ GÖRDÜ

Tuba ve Mehmet Çiftçi, 8 yıl önce daha iyi koşullarda yaşamak için Şanlıurfa'dan Antalya'ya taşındı. Antalya'da 5 yıl önce Bünyamin adını verdikleri çocukları dünyaya gelen çift, ikinci çocukları için uzun süre tedavi gördü. Tedavi sonucu hamile kalan Tuba Çiftçi, doktorunun üçüz beklediğini söylemesi üzerine buruk sevinç yaşadı. Tuba Çiftçi, 3 ay önce ikisi erkek üçüzlerini dünyaya getirdi.

''BEBEKLERE BAKMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUM''

Eşinin asgari ücretle bir fırında pide ustası olarak çalıştığını anlatan Tuba Çiftçi, bebekleri için aldığı 55 liralık mamanın iki günde bittiğini söyledi. Aylık ortalama 700 lirayı mama için verdiklerini aktaran Çiftçi, "450 lira kirada oturuyoruz. Eşimin maaşı bebeklerin mama, bez ve kira parasına yetiyor. Ev sahibi bu ay kirayı 550 liraya çıkaracak. Mecburen kirası daha düşük bir yere çıkmak zorundayız. Bebeklere bakmakta zorluk çekiyorum. Cumhurbaşkanı'ndan yardım beklediklerini Komşularım mama ve bez getiriyor ama artık onlardan bir şey bekleyemiyorum '' dedi

ÜÇÜZLER BEŞİĞE SIĞMIYOR

Tuba çiftçi, bebeklerin beşiğini bir komşusundan aldığını kaydetti. Üçüzleri beşiğe sığdıramayan anne, bir bebeği pusette yatırmak zorunda kalıyor. 3 aylık olan Yunus Emre, Taner Yalçın ve Duygu Dilara'nın bakımı için anneye desteği de yine komşuları veriyor.

Üçüz Bebeklerine Bakmakta Zorlanan Asgari Ücretli Aile, Yardım Bekliyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Üçüz Bebeklerine Bakmakta Zorlanan Asgari Ücretli Aile, Yardım Bekliyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı