UEDAŞ'tan Kredi Kartı ile Dolandırıcılık Uyarısı - Son Dakika

UEDAŞ'tan Kredi Kartı ile Dolandırıcılık Uyarısı

12.01.2012 16:51
UEDAŞ'tan Kredi Kartı ile Dolandırıcılık Uyarısı, System.String[]

UEDAŞ, kendi şirketin isimlerinin kullanılarak telefonla aranan vatandaşların kredi kart bilgilerinin alınması suretiyle dolandırılıcılık yapıldığı konusunda vatandaşları uyardı.

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ), kendi şirketin isimlerinin kullanılarak telefonla aranan vatandaşların kredi kart bilgilerinin alınması suretiyşle dolandırılıcılık yapıldığını, vatandaşların kredi kartları veya özel bilgilerini kimseyle paylaşmaması konusunda uyardı.

UEDAŞ RESMİ İLAN İLE UYARDI

Bazı vatandaşların şikayekti üzerine harekete geçen UEDAŞ Balıkesir İl Müdürlüğü, kredi kartı dolandırıcılığını tespit etti. Bu tespit üzerine harekete geçen Uludağ Elektrik Dağıtım şirketi yetkilileri vatandaşları uyarmak için gazetelerde uyarı amacıyla ilan yayınlattı. Konuyla ilgili emniyet yetkililerin de hareke geçtiği öğrenildi. UEDAŞ'ın açıklamasında şunlar kaydedildi;

"Son günlerde, bazı müşterilerimizin şirketimizin adı kullanılarak telefonla arandığı ve müşteri bilgi güncellemesi, elektrik indirimi, teşvik uygulaması ve benzeri bahanelerle kredi kartı bilgileri ile kişisel bilgilerin istendiği yönünde ihbar ve şikayetler alınmaktadır. Şirketimizin bu şekilde bir güncelleme çalışması olmayıp, müşterilerimizin kredi kartı bilgilerinin toplanması gibi bir durumda söz konusu değildir"

UEDAŞ adına dolandırıcılık yapan kişiler hakkında yasal işlemlerinde başlatıldığını söyleyen yetkililer, ileride doğabilecek mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla söz konusu telefonlara itibar edilmemesini, kredi kartı ile kişisel bilgilerin kesinlikle paylaşılmaması gerektiğini ifade etti.

- BALIKESİR

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel UEDAŞ'tan Kredi Kartı ile Dolandırıcılık Uyarısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi Aleyna Tilki'nin yıllar önce İstiklal Caddesi'nde türkü söylediği video ortaya çıktı Acun Ilıcalı, kendisinden 30 yaş küçük sevgilisiyle Londra'da görüntülendi Esir alınan Ermeni askerden olay itiraf: PKK Karabağ'da savaşıyor, askerler aylık 600 dolar maaş alıyor