Ufak Tefek Cinayetler Dizisine Katılan Osman Sonant Kimdir? - Son Dakika

Ufak Tefek Cinayetler Dizisine Katılan Osman Sonant Kimdir?

19.09.2018 09:38
Ufak Tefek Cinayetler Dizisine Katılan Osman Sonant Kimdir?, System.String[]

Ufak Tefek Cinayetler dizisine El Turco lakaplı Kerim Adil Sağlam karakteri ile katılan Osman Sonant, dizinin hayranları tarafından en çok merak edilen isimlerden biri oldu. Peki, Osman Sonant kimdir?

Ekranların sevilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler'e bir isim daha katıldı. Yeni sezonda Ushan Çakır ile birlikte diziye dahil olan Osman Sonant merak konusu oldu. Peki, Osman Sonant kimdir, kaç yaşındadır? İşte merak edilenler..

OSMAN SONANT KİMDİR?

Osman Sonant, 1979 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları bölümünde oyunculuk lisansı yaptı. Osman Sonant, 1997 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu'nda Yılmaz Gruda'dan aldığı oyunculuk eğitiminden sonra tiyatro oyunculuğuna başlamıştır. 1998 yılında Ferhan Şensoy'un yönetimindeki Ortaoyuncular Nöbetçi Tiyatro'da görev aldı.

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ KAZANDI

Osman Sonant, 2009 yılında, yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nun "Pandora'nın Kutusu" adlı filmindeki Mehmet rolü ile 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı.

FENOMEN DİZİ LEYLA İLE MECNUN'DA ÇOK SEVİLDİ

2011 – 2012 yıllarında yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı başrollerini Ali Atay, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan'ın paylaştığı "Leyla ile Mecnun" dizisinde Yavuz karakterini canlandırıran oyuncu çok sevildi. Osman Sonant, Ufak Tefek Cinayetler'e birlikte katıldığı oyuncu Ushan Çakır ile Leyla ile Mecnun dizisinde birlikte yer almıştı.

ONUR ÜNLÜ'NÜN FAVORİ OYUNCULARINDAN

2015 yılında senaryo ve yönetmenliğini Onur Ünlü'nün üstlendiği ve başrollerini Serkan Keskin, Osman Sonant, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak ve Fatih Artman'ın paylaştığı ve "Beş Kardeş" adlı dizide anne ve babalarını depremde kaybeden beş kardeşin hayat hikâyesi anlatılmıştır. 2007 yılında yine senaryo ve yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı, Youtube dizisi "Görünen Adam" dizisinde oynamıştır.

Osman Sonant, 2017 yılında yapımını Ay Yapım'ın üstlendiği, yazar Azra Kohen'in "Fi Çi Pi" adlı kitap dizisinden TV dizisine uyarlanarak online dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlananbaşrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç'ın yer aldığı "Fi" dizisinde yer almıştı.

LEYLA THE BAND'İN KLAVYESİ ONA EMANET

Leyla ve Mecnun dizisinin ardından dizide yer alan oyunculardan oluşan müzik grubu Leyla The Band'daAli Atay, Serkan Keskin, Onur Ünlü ve Sarp Aydınoğlu ile birlikte yer almıştır. Osman Sonant, grupta bateri çalmaktadır.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisine Katılan Osman Sonant Kimdir?

Son Dakika Magazin Ufak Tefek Cinayetler Dizisine Katılan Osman Sonant Kimdir? - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronayla bağlantılı yeni hastalığa karşı uyardı! Bu 3 belirti varsa hastaneye koşun Trump'tan Pentagon operasyonu! Kendisine yakın isimleri kritik pozisyonlara getiriyor Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine 3 transfer birden Şeyma Subaşı dans videosunu paylaştı, yeni sevgilisi yanlışlıkla kadraja girdi Fransız basınından Macron'a Dağlık Karabağ eleştirisi: Suriye ve Libya'dan sonra başka bir başarısızlık! Tek kullanımlık cerrahi maskelerle ilgili ezber bozan iddia: Yıkanarak 10 kez kullanılabilir Eşinin iç çamaşırlarını giyip kadın kılığına giren kocayla ilgili iğrenç detaylar! 5 yaşındaki çocuklarına söyledikleri şoke etti Tenisi bırakıp modellik yapan Sofya Zhuk, hakaret dolu mesajlara tepkili: Anlayamıyorum