Ufuk Mete Şahin 3. Gülsin Onay Piyano Günleri'ne Damgasını Vurdu - Son Dakika

Ufuk Mete Şahin 3. Gülsin Onay Piyano Günleri'ne Damgasını Vurdu

16.12.2017 08:23
Ufuk Mete Şahin 3. Gülsin Onay Piyano Günleri'ne Damgasını Vurdu, System.String[]

3. Gülsin Onay Piyano Günleri'nin beşinci gecesi, muhteşem bir resitale sahne oldu. Genç piyano sanatçısı Ufuk Mete Şahin, performansı ile dinleyenleri mest etti.


Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve dünyaca ünlü piyano sanatçımız Gülsin Onay'ın adını taşıyan Bisanthe Piyano Günleri, tüm hızıyla devam ediyor. Beşinci gecenin konuğu, genç yetenek Ufuk Mete Şahin oldu.

EŞKİNAT KONSERİ GÜLSİN ONAY İLE BİRLİKTE İZLEDİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın yanı sıra Gülsin Onay'ın da izlediği resitalde, Şahin performansı ile salonu dolduran yüzlerce klasik müzik severi adeta mest etti.

Genç piyanist, bir buçuk saat boyunca birbirinden değerli bestecilerin eserlerini icra etti. Şahin, resitalin ilk yarısında Robert Schumann'ın Symphonic Etudes Op. 13 ile Alexander Scriabin'e ait Poeme Op. 32 Nos. 1-2, Etudes Op. 2 No. 1, Etudes Op. 42 No. 5 ve Etudes Op. 8 Nos. 2-12 isimli eserlerini seslendirdi. İkinci yarıda ise Sergei Rachmaninoff bestesi Etudes-Tableaux Op. 39 Nos. 1-5 ve Franz Liszt'e ait Apres Une Lecture Du Dante Fantasia Quasi Sonata adlı eserleri dinleyicilerle paylaştı.

DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI

Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen konser sonrası dakikalarca ayakta alkışlanan Ufuk Mete Şahin, yeniden sahneye gelerek emprovize (doğaçlama) performansı ile dinleyicilere teşekkür etti.

EŞKİNAT ÇİÇEK VEREREK TEBRİK ETTİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da genç piyaniste çiçek vererek performansından ötürü tebrik etti.

SON GECE ETKİNLİĞİN ONUR KONUĞU GÜLSİN ONAY SAHNE ALACAK

Bisanthe 3. Gülsin Onay Piyano Günleri 16 Aralık 2017 Cumartesi gün sona erecek ve son gece, etkinliğin onur konuğu olan dünyaca ünlü piyano virtüözümüz Gülsin Onay sahne alacak.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Ufuk Mete Şahin 3. Gülsin Onay Piyano Günleri'ne Damgasını Vurdu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Herhangi bir sebep göstermediler! Birleşik Arap Emirlikleri, Türklere vize işlemlerini durdurdu Türkiye, Libya'ya giden yardım gemisine yapılan hukuk dışı arama sonrası harekete geçti! Trafik gözetleme istasyonları kuruluyor Koronavirüs vakaları arttı, Bakan Koca korkutan verileri açıkladı! İşte il il yoğun bakım doluluk oranları Kırmızı Oda'nın 13. bölüm fragmanı yayınlandı! Alya'nın değişimi ağızları açık bırakacak İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! 4 gün boyunca sıkı denetimler yapılacak İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Güzel oyuncu Ceyda Ateş anne oldu İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor