Son Dakika Haberleri: Yıllardır oğlunu göremeyen baba Uğur Balin: Hiçbir ebeveyn, çocuğunu boşanma savaşının bir enstrümanı olarak görmemeli

Yıllardır oğlunu göremeyen baba Uğur Balin: Hiçbir ebeveyn, çocuğunu boşanma savaşının bir enstrümanı olarak görmemeli

19 gün önce

Doktor Uğur Balin, 11 yaşındaki oğluyla, eski eşinin engellemeleri sonucu 2 yıllı aşkın bir süredir görüşemiyor. Çocuğunun hasretine dayanamayan gözü yaşlı baba Uğur Balin yaşadıklarını Haberler.com'a anlattı.

Uğur ve Hatice Balin çifti, 2008 yılında evlendi. Bu evlilikten bir çocukları olan çift 2013 yılında boşandı. Ancak Uğur Balin'in kötü hikayesi, bu boşanma sonrası başladı. Eski eşi, Uğur Balin'e 2016 yılından bu yana oğlunu hiçbir şekilde göstermiyor. Oğlunun hasretine dayanamayan acılı baba devlet yetkililerinden yardım istiyor.

Diyarbakır'da doktor olarak görev yapan Uğur Balin, 2008 yılında bir evlilik yaptı. Bir süre sonra eşi ile arasında birtakım sorunlar çıkmaya başladı. 2008 yılında evlendiği eşinden, 2013 yılında boşanma kararı alan Uğur Balin, mahkemeye boşanma dilekçesi sundu. Boşanma isteğinin ardından taraflar ayrı evlere çıkarken, çiftin evliliklerinden dünyaya gelen çocukları da annede kaldı. Açılan boşanma davası, 2016'da sonuca ererken, mahkeme de çocuğun velayetini annesine verdi.

MAHKEME ÇOCUĞUN VELAYAETİNİ ANNEYE VERDİ

Baba Balin için zor zamanlar 2013 yılından itibaren başladı. Boşanma davası süresince mahkemenin velayeti anneye vermesinin ardından Balin, çocuğunu birkaç kez görmek için eşi ile iletişime geçti. Eski eşinin, çocuğunu yasal yollarla görmesi gerektiğini belirtmesi üzerine Balin, öz oğlunu görmek için icra dairesine başvurmaya başladı. Oğlunu her görmek istediğinde icra dairesine 600 lira yatıran baba Balin, icra memurları, pedagog ve sosyal hizmet uzmanları nezaretinde çocuğunu görmeye başladı. 2016 yılına kadar böyle devam etti.

"ESKİ EŞİM ÇOCUĞU ADRESTE BULUNDURMUYOR"

Uğur Balin, 2016 yılı itibarıyla çocuğuna hiçbir şekilde ulaşamadı. Çocuğunu görmek için eski eşinin Antalya'daki adresine giden Balin, yine çocuğuyla görüştürülmedi. Baba Balin'in iddiasına göre, eski eş çocuğu hiçbir şekilde adreste bulundurmuyordu.

ÇOCUK SON KEZ 2017 YILINDA BABASINA ULAŞIYOR

Engellemelere devam eden eski eş H.Ş., A.Ş. ile ikinci evliliğini gerçekleştiriyor. 2017 yılında, Konya'ya yerleşeceklerinin bilgisini vermek üzere babası Uğur Balin'i arayan çocuk "Baba şu an seni anneannemin telefonundan arıyorum. Biz Konya'ya taşınıyoruz. İletişimimiz kopacak. Ama ben bir şekilde sana kaçıp geleceğim. Gittiğimizde seni bilgilendireceğim" ifadelerini kullanıyor.


Uğur Balin, "Çocuk haczine rağmen çocuğumu göremediğimi defalarca yetkililerle paylaştım. Ancak yetkililerden aldığım tek cevap 'dava açın' oldu" dedi.

ANNE, ÇOCUK VE ÜVEY BABA SON OLARAK TOKAT'A YERLEŞTİ

Eski eşinin çocuğu kendisinden kaçırdığını iddia eden Uğur Balin, "Çocuğumu görmeye gideceğim gün hiçbir şekilde adreste bulundurmuyordu. Başka bir yerlere gönderiyordu çocuğumu. 1 Ağustos'ta çocuğumu görme hakkım olmasına rağmen yine görüştürmedi. Son olarak Tokat'a yerleştiler. Polis ve icra memurları eşliğinde evine gittim. Ancak çocuğumun, çantasını hazırlamak için odasına gittiğinde kapısının kilitlendiğini ve yedek anahtar olmadığı için kapıyı açamayacağını söyledi. Ben de her türlü masrafı karşılayacağımı, çilingir çağırmamız gerektiğini söyledim. Ama hiçbir şekilde kabul etmedi. Sonuç olarak ben babasıysam, o da annesi. Bu durumun onu da endişelendirmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"ANNESİ BENİ ÇOCUĞUMA KARŞI DOLDURUYOR"

Çocuğuyla güzel bir ilişkisi olduğunu belirten Uğur Balin "Çocuğumla ilişkim görüştüğümüz süre zarfında çok iyiydi. Birlikte vakit geçirmekten keyif alıyorduk. Ancak annesi beni çocuğumu karşı dolduruyor. Çocuğumla yapmış olduğum bir görüşmede "P.. baba, o.baba. Kürdistanı kuracaksınız. Siz teröristsiniz, senin kardeşlerin de terörist. Senin evine terörist geliyordu. Ben bu yüzden seni istemiyorum. Sen benim babam değilsin. Benim babam H.Ş. Annem bana öyle söyledi, beni reddedebilirsin. Bir daha yanıma gelmeyebilirsin." dediğini anlattı.

Baba Uğur Balin "Ben bu sözlerden sonra çocuğuma "Daha önce mutluyduk. Yaz tatillerinde yanıma geliyordun" dedim. Benim sözlerime cevap olarak "O zaman çocuktum. Beni kandırdın. Şimdi aklım başıma geldi. Annem bütün doğruları anlattı" dediğini söyledi.

"KÖTÜ BİR BABA OLMADIĞINI ANLADIM"

Balin açıklamasında, "Yaklaşık 4 saat kadar öğretmen ve sağlıkçı arkadaşlarımla birlikte vakit geçirdik. Bu süre zarfında annesinin baskısından çıkan çocuğum " Baba ben senin terörist olduğuna inanmıyorum. Terörist olsan beni kaçırırdın. Annemle ben Amasya'ya gitmek için tatil planı yapmıştık. O yüzden sana gelmeye korkuyorum. Bizi 12 ay görüştürmedikleri için ben senin hiç gelmediğini düşündüm. Ama senin defalarca geldiğine inanmakta zorlanıyorum. Bu 12 ay içerisinde benim fikirlerim çok değişti. Bunları bana üvey babam ve annem öğretti. Ama şimdi senin terörist olmadığını, kötü bir baba olmadığını anladım." dediğini söyledi.

Gözü yaşlı baba Uğur Balin, "Oğlum bana "Seni rüyalarımda görüyorum, hatta bazen konuşuyorum, babamı sevdiğimi söylüyorum" dedi. Oğlum "Seninle Diyarbakır'a gelirsem bana kızacaklar" deyince çocuğumun daha fazla kaygı ve stres yaşamaması için akşam saatlerinde annesine teslim ettim." dedi.

Eski eşinin yeni eşine dair çarpıcı bilgiler paylaşan Uğur Balin şahsın uyuşturucu madde kullandığını,sabıkalı olduğunu, eski eşine şiddet uyguladığını söyledi.

"ÇOCUĞU 15-20 GÜNDE BİR HASTANEYE GÖTÜRDÜLER"

Çocuğunun sağlık durumuna ilişkin bilgiler paylaşan Baba Uğur Balin, çocuğu 15-20 günde bir hastaneye götürdüklerini, defalarca ameliyat olduğu bilgisini verdi.

Baba Uğur Balin, "Çocuğum annesinin sevgilisiyle yaşadığı gayri meşru cinsel ilişkisine tanık oluyor. Bunun üzerine çocuğuma yeşil reçeteli ilaçlar veriliyor. Burada amaç benimle ilişkisini koparmak hem de tanık olduğu cinsel ilişkinin bir hayal olduğuna inandırmak. Çocuğumla görüştürülmeme sebebimin bu olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak çocuğumla bir araya geldiğimde bana bunları anlatacaktı. Çocuğumun toplamda 6 sağlık raporu var. Bu süre zarfında defalarca ameliyat olmuş. Neredeyse 15-20 günde bir hastaneye götürmüşler. Aynı zamanda sinir hastalıkları da var." dedi.

Baba Uğur Balin çocuğunu haciz yoluyla gördüğü zamanlar için "Bakın haciz yoluyla çocuğumu görebilmemin bedeli 500- 600 lira arasında değişiyor. Aynı zamanda avukat ve yol bedeli de var. Ama bunlar, inanın umurumda değil. Sonuç olarak benim çocuğum daha fazla yıprandı. Geçtiğimiz günlerde Eymen'in haberini üzüntüyle okuduk. Başka Eymen'ler ölmesin diyoruz. Ancak ben çocuğumdan hala haber alamıyorum." dedi.

Eski eşine seslenen Uğur Balin "Biz boşandık. Çocuğumuzu düşünmek durumundayız. Hiçbir ebeveyn, çocuğunu boşanma savaşının bir enstrümanı olarak görmemeli." ifadelerini kullandı.


Yıllardır oğlunu göremeyen baba Uğur Balin: Hiçbir ebeveyn, çocuğunu boşanma savaşının bir enstrümanı olarak görmemeli
Haber Yayın Tarihi: 04.09.2019 01:52 Arkasından tuvalet kağıdı sarkan kadının videosu olay oldu
"Nasıl çektirmek istersiniz?" sorusunu duyunca fotoğrafçıyı kurşuna dizdi ABD Başkanı Donald Trump: Erdoğan ile arkadaş olduk