Uğur Dündar ekranlara dönüyor! İşte yeni kanalı - Son Dakika

Uğur Dündar ekranlara dönüyor! İşte yeni kanalı

26.10.2019 23:58

Halk TV ile yollarını nisan ayında ayıran gazeteci Uğur Dündar, ekranlara geri dönüyor. TELE 1 TV'de Demokrasi Arenası programı ile ekranlara döneceği açıklanan Dündar'ın programının günü ve saati netleşmedi.

Gazeteci Uğur Dündar, televizyon ekranlarına geri dönüyor. Demokrasi Arenası isimli programı ile ekranlara geri dönmeye hazırlanan Uğur Dündar'ın yeni adresi TELE 1 televizyonu oldu.

Uğur Dündar'ın televizyon programına başlayacağını açıklayan gazeteci Gökmen Ulu, "Uğur Dündar pek yakında Demokrasi Arenası programıyla TELE 1 ekranında." ifadelerini kullandı. Programın yayın günü ve saatinin henüz netleşmediği ifade edildi.

"UĞUR DÜNDAR EKRANLARA DÖNÜYOR"

Gazeteci Gökmen Ulu'nun paylaşımı şöyle: "Uğur Dündar ekranlara dönüyor. Öncelikle belgesel gösterimine katılan Bursalılar'a çok teşekkürler... Burada sevenlerine açıklanan bir müjde var: Uğur Dündar pek yakında Demokrasi Arenası programıyla TELE 1 ekranında."

Gazeteci Uğur Dündar geçtiğimiz Nisan ayında uzun süredir program yaptığı Halk TV'den istifa etmişti.

UĞUR DÜNDAR KİMDİR?

Uğur Dündar (d. 28 Ağustos 1943; Akören, Silivri )Türk gazeteci, haber programcısı.

Dündar, 28 Ağustos 1943'te İstanbul'un Silivri ilçesine bağlı Akören köyünde doğdu.Lise öğrenimini Vefa Lisesi'de tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu.Yasemin Baradan Dündar ile evlendi ve 3 çocuğu oldu.

1970 yılında TRT tarafından açılan bir sınavı kazandı ve televizyon yapımcısı olarak çalışmaya başladı ve Resmî Gazete yazarı oldu. Aynı yıl içinde Birleşik Krallık'ta BBC'nin "Televizyonda Yapım-Yönetim" kursuna katıldı. Türkiye'ye döndükten sonra TRT'de yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak değişik televizyon programlarına imza attı.

TRT'de 19 yılı aşkın süreyle çalıştı. 1986 yılında Hürriyet yazarı olan Uğur Dündar, Türkiye'de araştırmacı televizyon gazeteciliğini başlatan kişidir.

1992 yılında Show TV'ye geçen Uğur Dündar, 1994 yılında Hürriyet, Aydın Doğan'a satılmasından sonra 1995'te Show TV'ye veda edip Kanal D'ye geçti. 2000 yılında Show TV'ye geri dönüp Star TV'ye geçti. Star TV'de Haber Genel Yayın Yönetmeni oldu ve Star TV'ye geçtikten sonra Star yazarı oldu.

2001 yılında ise Kiss TV ve Sabah Gazetesi'nde çalıştı. 2002 yılında atv'ye geçip tekrar Star TV'ye geçerek Star yazarı tekrar oldu. Ardından tekrar Kanal D'ye geçti. 2004 yılında CNN Türk ile ortak yayın yapmıştır.

2008 yılında Uğur Dündar son olarak Star Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürdü ve ana haber bülteni sundu. 2010 yılında yeniden Hürriyet'e çalıştı.

Bugüne kadar çok sayıda programa imza atan Uğur Dündar haber programı Arena'nın genel yönetmenliğini yaptı. Yıllardır ülkenin gündemini takip eden Arena programıyla çok sayıda ödülün sahibi oldu.

2011 yılında Star TV, Doğuş Grubu'na satıldıktan sonra Star TV'ye veda etti.

Ayrıca İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde "Televizyon Programcılığı" derslerinde lisansüstü hocalık yaptı.

2012 yılında kısa bir süre Milliyet'e geçti. Sonrada arkadaşı Emin Çölaşan tarafından Sözcü'ye geçti. Mart 2013'te başladığı Artı Bir Tv'de kısa bir dönem ana haber bülteni sundu.

Halen Sözcü Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmakta ve Halk TV'de Halk Arenası programını hazırlayıp sunmaktadır.

Rol aldığı filmler veya diziler

İşte Hayat (1975) Rolü: Kendisi

Olacak O Kadar (Parodi dizisi 1989) Rolü: Sunucu

Yılan Hikayesi (1999) Rolü: Cameo görüntü

Üvey Baba (2000) Rolü: Cameo görüntü

Olacak O Kadar (Parodi Dizisi 2002) Rolü: Kendisi

Benim Annem Bir Melek (2009) Rolü: Cameo görüntü

Dersimiz Atatürk (2010) Rolü: Cameo görüntü

Diktatör Adolf Hitler'in Hayatının Esrarengiz Yönleri (2015) Rolü: Cameo görüntü

Çalıştığı gazeteler

1970: Resmî Gazete

1970-1986: Resmî Gazete

1986-2000: Hürriyet

2000-2001: Star

2001-2002: Sabah

2002: Star (kısa bir süre)

2010-2011: Hürriyet (spor yazarı olarak)

2012: Milliyet (hem spor yazarı hemde konuk yazar olarak)

2012-: Sözcü

Uğur Dündar ekranlara dönüyor! İşte yeni kanalı

Son Dakika Magazin Uğur Dündar ekranlara dönüyor! İşte yeni kanalı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (17)
  • Hakan: Tele 1"diye bir tv kanalimi var ilkkez duydum ah uğur dündar ah gitdikce düştün önce milletin gözünden sonrada medyanın gözünden daha ne diyeyim ben san git evinde otur zaten yaşlandın torun sev medya senin neyine zaten bu halk seni artık Sevmiyor gözümüzden çoktan düştün farkında değilsin Cevap Yaz 8 10 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur '2021 Yılı Yatırım Programı' Resmi Gazete'de yayımlandı! En çok ödeneği ulaştırma-haberleşme ve eğitim sektörü aldı Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi