Balıkesir Belediye Eski Başkanı Uğur İstifa Edince Kurban Kestiler - Son Dakika

Balıkesir Belediye Eski Başkanı Uğur İstifa Edince Kurban Kestiler

3 yıl önce

Balıkesir Celepler Odası Başkanı İsmail Balaban, Balıkesir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Edip Uğur'un istifa etmesinin ardından 500 kiloluk danayı adak olarak kurban etti.

Balıkesir Belediye Eski Başkanı Uğur İstifa Edince Kurban Kestiler, System.String[]

Balıkesir Celepler Odası Başkanı İsmail Balaban ve kardeşi İsa Balaban, görevinden istifa eden Balıkesir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Edip Uğur'un kendi iş yerlerini meydan projesi kapsamında yıktığını söyleyerek, önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayır dua okudu, ardından da 500 kiloluk danayı adak olarak kurban etti.

"MEKANIMIZI BAŞIMIZA YIKTI"

Balıkesir'de vatandaşlar cuma namazı çıkışı ilginç bir olaya şahit oldu. Tarihi Zağnos Paşa Camii'nin önünde kamyon içinde getirtilen dananın başında toplanan vatandaşlar önce olup biteni anlamaya çalıştı. Balıkesir Celepler Odası Başkanı İsmail Balaban ve kardeşi İsa Balaban tarafından dananın ne maksatla getirtildiği anlatıldı. 'Adağımız vardı, kabul oldu elhamdülillah' diyerek söze başlayan Başkan Balaban, "Bizim burada bir mekanımız vardı. Mekanımızı paldır küldür başımıza yıktılar. Biz bu durumda mağdur olduğumuzu anlattık. Bunların gözleri ve gönülleri yüksekte olduğundan bizi dinlemediler. Halkın sesine kulak vermediler. Garip insanlarız, namusumuzla ekmek kazanmak istedik. Mekanımızı yıktılar. Biz de mekanımız yıkıldığında adak adadık. Bugün, o gün. Çok mutluyuz. Sayın Cumhurbaşkanım gereğini yaptı. Allah ondan binlerce kez razı olsun" dedi.

"ADAK ETİNİ VATANDAŞLARA DAĞITACAĞIZ"

Adak olarak kesilecek olan dananın 500 kilogram ağırlığında olduğunu söyleyen İsmail Balaban, hayvanın etinden pilav ve kavurma yapılarak şehir meydanında Balıkesirli vatandaşlara ikram edileceğini açıkladı.

Balıkesir Belediye Eski Başkanı Uğur İstifa Edince Kurban Kestiler
Haber Yayın Tarihi: 03.11.2017 03:17 Kaynak: İHASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti Karın ağrısıyla hastaneye gitti, karnından 11 kiloluk kitle çıkarıldı

Son Dakika Haberleri