Uğur Mumcu, Bayraklı ve Karşıyaka'da Anılacak - Son Dakika

Uğur Mumcu, Bayraklı ve Karşıyaka'da Anılacak

23.01.2018 10:58
Uğur Mumcu, Bayraklı ve Karşıyaka'da Anılacak, System.String[]

1993 yılında katledilen araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 25. yıl dönümünde Bayraklı ve Karşıyaka’da düzenlenecek etkinliklerle anılacak.

1993 yılında katledilen araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 25. yıl dönümünde Bayraklı ve Karşıyaka'da düzenlenecek etkinliklerle anılacak.

Usta gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 25. yılında dostları ve meslektaşları tarafından düzenlenecek panelde anılacak. Etkinlikte Mumcu'nun dostları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da onunla olan anılarını, onun fikirlerini, yazılarını konuşacak, şiirler okuyacak. Moderatörlüğünü İzmir'i Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu'nun yapacağı 68'liler Platformu Başkanı Okan Yüksel, Avukat Veysel Gültaş, gazeteci-yazar Serdar Kızık ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen'in konuşmacı olarak katılacağı panel Bayraklı Havuz Düğün Salonunda gerçekleştirilecek.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını belirterek, "Uğur Mumcu önemli bir fikir adamıydı. Onun söyledikleri birilerini rahatsız etti. Yıllar önceden bu günleri görmüş bir aydın. Onu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Onu bir kez daha saygıyla, sevgiyle anacağız" dedi.

Karşıyaka'da müzik dinletisi

Karşıyaka'da ise saat 20.00'de başlayacak söyleşide, tarihçi-yazar Sinan Meydan, hukukçu Celal Ülgen ve gazeteci-yazar Mustafa Mutlu Karşıyakalılar ile buluşacak ve Uğur Mumcu'yu anlatacak. Öncesinde Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası Quartet Topluluğu'nun müzik dinletisi sunacağı etkinlik, halka açık ve ücretsiz olacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Çeyrek asır önce hain bir saldırı sonucu yitirdiğimiz Uğur Mumcu; yazıları, düşünceleri ve aydınlık mücadelesiyle daima yolumuza ışık olmaya devam edecektir. Atatürk değerlerinin yılmaz savunucusu, cumhuriyet sevdalısı Uğur Mumcu'yu, Adalet ve Demokrasi Haftası'nın da başlangıcı olan ölüm yıl dönümünde, bir kez daha saygı ve özlemle anacağız. Herkesi bu anlamlı buluşmaya bekliyoruz" diye konuştu. - İZMİR

Uğur Mumcu, Bayraklı ve Karşıyaka'da Anılacak
Uğur Mumcu, Bayraklı ve Karşıyaka'da Anılacak

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Uğur Mumcu, Bayraklı ve Karşıyaka'da Anılacak - Son Dakika


Son Dakika

Gülben Ergen'den çok konuşulacak Seren Serengil itirafı: Zor günler değildi, çok güzeldi Eşiyle sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan ayakkabıcı hayatını kaybetti Türkiye koronavirüs aşısında üçüncü adıma geçiyor Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı