Uğur Mumcu Çanakkale'de Anıldı - Son Dakika

Uğur Mumcu Çanakkale'de Anıldı

24.01.2013 18:19
Uğur Mumcu Çanakkale'de Anıldı, System.String[]

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 20.yılında Çanakkale'de anıldı.

Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 20. yılında Çanakkale'de anıldı.

Çanakkale Sivil İnisiyatifi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen anma programı, saygı duruşuyla başladı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Aynur Ganiler, burada yaptığı konuşmada, gazetecilerin öldürülmesine tepki gösterdi.

Mumcu cinayetinin, üzerinde 20 yıl geçmesine rağmen hala aydınlatılamadığını belirten Ganiler, katledilen diğer gazetecileri anımsattı.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık, ellerinde meşalelerle, slogan atarak İskele Meydanı'na yürüdü. Kalabalık daha sonra Türkan Saylan Sosyal Tesisleri'ndeki programa katıldı.

Törene, Çanakkale Sivil İnisiyatifi üyelerinin yanı sıra Çanakkale Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Erenköy Belediye Başkanı Alaattin Özkurnaz, CHP Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz ile gazeteciler Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan da katıldı.

Muhabir: Fikriye Susam Uyar

Yayıncı: Murat Taydaş - ÇANAKKALE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Uğur Mumcu Çanakkale'de Anıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı İşte Mehmet Ali Erbil'in son hali! Kızı, "Çok yakında büyük sürpriz var" notuyla paylaştı