Uğur Şahin'den müjde: Daha uzun süre dayanan korona aşısı için geri sayım başladı - Son Dakika

Uğur Şahin'den müjde: Daha uzun süre dayanan korona aşısı için geri sayım başladı

04.05.2021 16:48
Uğur Şahin'den müjde: Daha uzun süre dayanan korona aşısı için geri sayım başladı, System.String[]

BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin, koronavirüs salgın süreciyle ilgili herkesi umutlandıran bir haber duyurdu. Daha uzun süre dayanan korona aşısı için geri sayıma geçildiğini belirten Şahin, yeni formülün hem dağıtım hem de uygulamada büyük kolaylık sağlayacağını da açıkladı.

Korona salgınından kurtulmak için en büyük silahlarımızdan biri olmayan devam eden aşılarla ilgili mutluluk verici bir haber geldi. BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin bugün yaptığı açıklamada daha uygun sıcaklıklarda daha uzun süre saklanabilecek bir aşı için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.

RAF ÖMRÜ 6 AY OLACAK

Reuters'in haberine göre, onay alma aşamasında olan bu yeni Kovid-19 aşısı versiyonu normal buzdolaplarında 2 ila 8 derece arasında saklanabilecek ve raf ömrü ise 6 ay olacak. Uğur Şahin yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

"İlk aşı formülümüz -80 derecede saklanmak ve taşınmak zorundaydı. Bu süreçte henüz onay almamış yeni bir formül üzerinde çalışmaya başladık. Bu yeni versiyon aşı 2 ila 8 derece arasında saklanabilecek. Bu aşının dağıtımcılara ulaşacak paketlerini hazırlamaya başladık. Büyük ihtimalle bu derecelerde saklandığında 6 aylık bir raf ömrüne de ulaşacağız."

HEM DAĞITIM HEM DE UYGULAMADA KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Şahin'in müjdesini verdiği ve aşının hem dağıtımında hem de uygulama aşamasında büyük kolaylık sağlayacak bu yeni versiyonu da Pfizer firmasıyla birlikte geliştiriliyor.

EN BÜYÜK AŞI DEPOSU ANKARA'DA

Ankara'da Türkiye'nin en büyük aşı depolama merkezi bulunuyor. Tüm Türkiye'deki Sinovac ve Biontech aşıları bu merkezde 7 gün 24 saat izleniyor, sıcaklıkları takip ediliyor, risk görüldüğünde hemen müdahale ediliyor. Ayrıca aşılar tek tek el ile inceleniyor. Bir sorun olup olmadığı tespit ediliyor.

AŞILAR SEVKİYAT SIRASINA ADIM ADIM TAKİP EDİLİYOR

BioNTech aşıları -80 derece bu depolarda saklanıyor. Aşıların güvenliğini sağlayan kare kod üretimi ve paketleme de burada yapılıyor. Ayrıca sevkiyatı yapılan aşılar yoldayken de takip ediliyor. Hangi araçta hangi aşının olduğu ve sıcaklığı canlı olarak kaydediliyor.

Uğur Şahin'den müjde: Daha uzun süre dayanan korona aşısı için geri sayım başladı

Son Dakika Güncel Uğur Şahin'den müjde: Daha uzun süre dayanan korona aşısı için geri sayım başladı - Son Dakika


YORUMLAR (9)
  • Adalet: Küresel bir salgın var malum neden devletler güçlerini birleştirip bu aşı üretimini hızlandırmıyor o zaman.Uğur Şahin bey para kazanacağına bu işten ver formülü geçsin bütün ülkeler üretime biran önce bitsin aşılama bu kadar basit bir çözüm varken neden insanların ölmesini izliyorsunuz ki? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Sadik: Asinin ne oldugu bile belli degil herkez bi asi tutturmus gidiyo kimse ilerde vucuduma baska zarar verirmi acaba diye dusunmuyormu Cevap Yaz 8 8 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Delta Havayolları yeni işe alımlara koronavirüs aşı zorunluluğu getirdi! Delta Havayolları yeni işe alımlara koronavirüs aşı zorunluluğu getirdi! Yatak odasında annesinin sevgilisini bıçaklayan genç: Bana saldırdı, kendimi korumak için bıçakladım Yatak odasında annesinin sevgilisini bıçaklayan genç: Bana saldırdı, kendimi korumak için bıçakladım İçişleri Bakanlığı'ndan 'Şampiyonluk kutlama' genelgesi! Kutlamalarına izin verilmeyecek İçişleri Bakanlığı'ndan 'Şampiyonluk kutlama' genelgesi! Kutlamalarına izin verilmeyecek Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vaka sayılarındaki azalmanın aldığımız tedbirlerle alakası yok Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Vaka sayılarındaki azalmanın aldığımız tedbirlerle alakası yok Davutoğlu'ndan kendisine Davutoğlu'ndan kendisine "hain" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Konuşmak için aracıya ihtiyacımız yok Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor Normalleşmenin detayları belli oldu: Akşam sokak kısıtlaması devam edecek, esnaf tedbirli açılıyor Normalleşmenin detayları belli oldu: Akşam sokak kısıtlaması devam edecek, esnaf tedbirli açılıyor
Advertisement