Ukrayna: "Avusturya, yangın için yaptığımız teklifi geri çevirdi" - Son Dakika

Ukrayna: "Avusturya, yangın için yaptığımız teklifi geri çevirdi"

2 gün önce

Ukrayna Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Avusturya'ya yangın söndürme çalışmaları için yaptıkları yardım teklifinin geri çevrildiği duyuruldu.

Ukrayna:

Ukrayna Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Avusturya'ya yangın söndürme çalışmaları için yaptıkları yardım teklifinin geri çevrildiği duyuruldu.


Ukrayna Dışişleri Bakanlığının yayınladığı mesajda, "Avusturya'ya yangın söndürme araçları, itfaiye erleri, altyapı yenileme çalışmalarına destek, mağdurların ihtiyaçlarının giderilmesi gibi konu başlıklarını içeren yardım teklifimiz, 'yeterli imkanlara sahibiz' cevabıyla geri çevrildi" ifadelerine yer verildi.


Yayınlanan mesajın devamında, Avusturya'nın yardım talep etmesi halinde yangın söndürme ekipmanları ve yaklaşık 200 kişiden oluşan itfaiye timinin, kiralanacak bir özel uçakla 48 saat içinde olay yerinde olabileceği de belirtilldi.


Aylardır süren yangında, ölen yüzlerce hayvanın yanı sıra 20 kişi hayatını kaybetti ve bin 500 yerleşim birimi yangında zarar gördü. Avusturya yönetimi askeri gemilerle sadece deniz yoluyla ulaşılabilen yerleşim yerlerine insani yardım takviyesinde bulunuyor. 40 dereceyi aşan sıcaklar yüzünden yangının ilerlemeye devam ettiği belirtiliyor. - KİEV

Haber Yayın Tarihi: 16.01.2020 03:33 Kaynak: İHASon Dakika

Mustafa Cengiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öve öve bitiremedi: Hepimiz çok etkilendik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul'la ilgili yaptığı arsa çıkışına İmamoğlu'ndan yanıt geldi Libya Konferansı öncesi Erdoğan ve Merkel telefonda görüştü Cezaevinden yeni çıktı, dehşet saçtı! Eşini ve kayınvalidesini öldürdü

Son Dakika Haberleri