Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağındaki 2 Karakutu İngiltere'de İncelenecek - Son Dakika

Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağındaki 2 Karakutu İngiltere'de İncelenecek

23.07.2014 16:05
Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağındaki 2 Karakutu İngiltere'de İncelenecek

Ukrayna'da düşen Malezya Havayollarına ait yolcu uçağının iki karakutusu incelenmek üzere İngiltere'ye getirildi.

Ukrayna'da düşen Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağının iki karakutusu incelenmek üzere İngiltere'ye getirildi.

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Uçak Kazaları İnceleme Dairesi'nin (AAIB) genel merkezine getirilen iki karakutunun kayıtlarının incelenmesinin olayın aydınlatılmasına önemli katkı sunması bekleniyor.

Olaya ilişkin soruşturmayı yürüten Hollandalı yetkililerin talebi üzerine İngiltere'ye getirilen karakutuların birinde uçağın sefer sırasındaki hızı, bulunduğu yükseklik ve motor gücü gibi uçağa ilişkin teknik bilgiler yer alırken, diğer kutuda kokpit içi ses kayıtları bulunuyor.

Kayıtların çözümlenmesinin karakutuların aldığı hasara göre değişeceği belirtilse de incelemenin yaklaşık iki günde tamamlanması bekleniyor. Kayıt sonuçlarının daha sonra karakutularla Hollandalı yetkililere teslim edilmesi planlanıyor.

Ukrayna'nın Rusya sınırı yakınında perşembe günü düşen Malezya Havayolları'nın MH17 sefer sayılı Amsterdam- Kuala Lumpur uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 mürettebattan kurtulan olmamıştı. Uçağın Ukrayna ordusu ile çatışan Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından füze ile düşürüldüğü iddia edilmişti. - London, City of

Kolombiya, Ukrayna askerlerine mayın temizleme eğitimi verecek Kolombiya, Ukrayna askerlerine mayın temizleme eğitimi verecek Ukrayna savaşı: Putin yalan haber kanunuyla gerçeklere de mi savaş açtı? Ukrayna savaşı: Putin yalan haber kanunuyla gerçeklere de mi savaş açtı? Avrupa Konseyinden Rusya'nın azınlık haklarını bahane olarak kullandığı iddiası Avrupa Konseyinden Rusya'nın azınlık haklarını bahane olarak kullandığı iddiası
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağındaki 2 Karakutu İngiltere'de İncelenecek - Son Dakika


Advertisement