Ukrayna'da Son 24 Saatte 85 Kez Ateşkes İhlali Yapıldı - Son Dakika

Ukrayna'da Son 24 Saatte 85 Kez Ateşkes İhlali Yapıldı

23.06.2015 19:10

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ukraynalı askerlerin hasarlı mühimmatı imha etmesi Ukrayna'nın doğusundaki ateşkes ihlalleri- Ülkenin doğusunda son 24 saatte 85 kez ateşkes ihlali yapıldı, çıkan çatışmalarda bir Ukrayna askeri yaşamını yitirdi, 12'si de yaralandıKİEV (AA) – Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi Terörle Mücadele Operasyonu Sözcüsü Andrey Lisenko, ülkenin doğusunda son 24 saatte Rusya yanlısı ayrılıkçıların 85 kez ateşkes ihlali yaptığını, çatışmalarda bir askerin yaşamını yitirdiğini, 12'sinin de yaralandığını bildirdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ukraynalı askerlerin hasarlı mühimmatı imha etmesi Ukrayna'nın doğusundaki ateşkes ihlalleri- Ülkenin doğusunda son 24 saatte 85 kez ateşkes ihlali yapıldı, çıkan çatışmalarda bir Ukrayna askeri yaşamını yitirdi, 12'si de yaralandıKİEV (AA) – Ukrayna Devlet Başkanlığı İdaresi Terörle Mücadele Operasyonu Sözcüsü Andrey Lisenko, ülkenin doğusunda son 24 saatte Rusya yanlısı ayrılıkçıların 85 kez ateşkes ihlali yaptığını, çatışmalarda bir askerin yaşamını yitirdiğini, 12'sinin de yaralandığını bildirdi. Lisenko, yaptığı açıklamada, ayrılıkçıların saldırılarda Minsk mutabakatınca yasaklanan ağır silahları da kullandığını dile getirdi. Lisenko, çatışmaların Donetsk ve Luhansk bölgesinde yaşandığını belirtti. Lisenko, ayrılıkçıların Artemivsk, Zolotoe, Popastnoe, Rozovoe, Zaytsevo, Troitskoe, Mariinka, Peski ve Novotoşovka kasabalarını da hedef aldığını kaydetti. Luhansk İl Valiliği yetkilileri de saldırılarda Luhanskoe kasabasının içme suyunu ve doğalgazını sağlayan boru hatlarının hasar görmesi nedeniyle kesintiler yaşandığını açıkladı. Yetkililer, Novotoşovka kasabasında da ordu birliklerinin hedef alındığını ve silah deposunun hasar gördüğünü ifade etti.Doğudaki Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna hükümeti arasında 12 Şubat'ta Minsk'te ateşkes anlaşması imzalamasına rağmen bölgede çatışmalar devam ederken, taraflar söz konusu ihlallere ilişkin birbirlerini suçluyor.Son dönemde tırmanan gerginlik nedeniyle çıkan çatışmalarda siviller de hayatını kaybetti.

Ukrayna'da Son 24 Saatte 85 Kez Ateşkes İhlali Yapıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'da Son 24 Saatte 85 Kez Ateşkes İhlali Yapıldı - Son Dakika


Son Dakika

"Bugüne kadar sustum" diyen Gökçek'ten Arınç'a çok sert sözler: Sen ne biçim AK Partilisin Fenerbahçe'nin ikna etmeye uğraştığı Dorukhan Toköz için G.Saray'ın teklifi ortaya çıktı Kaçak sürücünün gazabına uğrayan yaşlı çift isyan etti: Bu ilk değil, polisten kaçan bizim duvara vuruyor Divle peynirine talep artınca 60 yıldır kullanılmayan mağarada da üretime başlanıyor Yeni koronavirüs tedbirleri bu akşam 20.00'den itibaren uygulanmaya başlıyor! İşte tüm detaylar Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Ağdam'a girdi Ünlü sunucu Öykü Serter'den yasak aşk itirafı: Evli bir erkekle uzun süre birlikteydim Vizonlarda görülen mutasyona uğramış koronavirüs yok oldu