Ukrayna'dan Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi - Son Dakika

Ukrayna'dan Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi

07.02.2023 22:05

- Ukrayna'dan Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin Türkiye'ye insani yardımın sağlanmasına ilişkin kararı imzalamasının ardından Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi gönderileceği açıklandı.

- Ukrayna'dan Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi

KİEV - Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin Türkiye'ye insani yardımın sağlanmasına ilişkin kararı imzalamasının ardından Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi gönderileceği açıklandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Rusya ile geçtiğimiz seneden bu yanan savaş halinde olan Ukrayna, Türkiye'ye yardım için harekete geçti. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin Türkiye'ye insani yardımın sağlanmasına ilişkin kararı imzalamasının ardından Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi gönderileceği açıklandı.

Ekibin yakın zamanda yola çıkacağı ifade edilerek, Türkiye'ye insani yardımlar gönderilmeye devam ettiği belirtildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Türkiye'de deprem bölgesinde görev yapan Ukraynalı ekibe devlet nişanı verildi Türkiye'de deprem bölgesinde görev yapan Ukraynalı ekibe devlet nişanı verildi

Son Dakika 3. Sayfa Ukrayna'dan Türkiye'ye yaklaşık 90 kişilik arama-kurtarma ekibi - Son Dakika


Advertisement