Zelenski, "Putin ile müzakere yapılamaz" ibaresinin yer aldığı bir kararnameye imza attı - Son Dakika

Zelenski, "Putin ile müzakere yapılamaz" ibaresinin yer aldığı bir kararnameye imza attı

04.10.2022 17:07

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile savaşı müzakere etmenin imkansız olduğuna dair bir ifadenin yer aldığı kararnameyi imzaladı.

Zelenski, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş konusunda Rusya Devlet Başkanı Putin ile müzakere edilmesinin mümkün olmadığına dair Ukrayna Milli Güvenlik Konseyinin hazırladığı kararnameye imza attı.

"PUTİN İLE MÜZAKERE YAPILAMAZ"

Ukrayna Devlet Başkanlığının internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Zelenski'nin ilgili kararı imzaladığı ve Rusya'nın, Ukrayna'nın topraklarını ilhak etmesine karşı alınacak tedbir maddelerini içeren; Ukrayna Milli Güvenlik Konseyinin 30 Eylül'de hazırladığı kararnamenin yürürlüğe girdiği bildirildi. Kararnamenin ilk paragrafında, "Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile müzakere yapılamaz." ifadesine yer verildi.

"UKRAYNA'NIN NATO BAŞVURUSU ONAYLANMALIDIR"

Rusya'nın Ukrayna topraklarından geri çekilmesi için gereken adımların atılması, Rus askeri saldırılarının püskürtülmesi, Ukrayna ordusunun güçlendirilmesi, ordunun daha fazla eğitim alması, savunma sanayisinin güçlendirilmesi ve savunma imkanlarının artması için uluslararası desteğin sağlanması gibi alınacak tedbirleri içeren kararnamede, şunlar kaydedildi:

"Ukrayna Devlet Başkanı, Ukrayna Verkhovna Rada (Meclis) Başkanı ve Ukrayna Başbakanı'nın Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütüne (NATO) ortak başvuru metni onaylanmalıdır."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Savaşın korkunç yüzü! Doktorlar ameliyatları telefon ışığında yapıyor Savaşın korkunç yüzü! Doktorlar ameliyatları telefon ışığında yapıyor KİEV- Zelenskiy: 'İşgalcilerin niyetlerini analiz ediyoruz ve karşı önlemler hazırlıyoruz' KİEV- Zelenskiy: 'İşgalcilerin niyetlerini analiz ediyoruz ve karşı önlemler hazırlıyoruz' Zelenskiy: 'İşgalcilerin niyetlerini analiz ediyoruz ve karşı önlemler hazırlıyoruz' Zelenskiy: 'İşgalcilerin niyetlerini analiz ediyoruz ve karşı önlemler hazırlıyoruz'

Son Dakika Güncel Zelenski, 'Putin ile müzakere yapılamaz' ibaresinin yer aldığı bir kararnameye imza attı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement