Ukrayna, Moldova ile Transdinyester İhtilafının Çözümünde Yer Alacak - Son Dakika

Ukrayna, Moldova ile Transdinyester İhtilafının Çözümünde Yer Alacak

18.01.2012 18:34
Ukrayna, Moldova ile Transdinyester İhtilafının Çözümünde Yer Alacak, System.String[]

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, başkent Kiev'de temaslarda bulunan Moldova Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanı Vekili Marian Lupu'yu ağırladı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, başkent Kiev'de temaslarda bulunan Moldova Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanı Vekili Marian Lupu'yu ağırladı. Marian Lupu ile Ukrayna Cumhurbaşkanlığı İdaresi'nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç, "Bugün bizim ikili ilişkileri görüşmek için iyi bir fırsat oluştu. Ukrayna ve Moldova ikili işbirliğinin güçlendirilmesi ve geliştirilmesi için iyi bir potansiyel var. Ben kesinlikle iki ülkenin geleceğinin işbirliği perspektifinin görüşülmesi gerektiğine inanıyorum. Hükümetlerimiz ticari ve ekonomik ilişkilerin arttırılması için çalıştığı takdirde ticaret hacmimizin daha da artacağına eminim" dedi.

Yanukoviç, Moldova ile ayrılıkçı Transdinyester bölgesi arasındaki ihtilafların çözüm sürecine Ukrayna'nın kayıtsız kalamayacağını ve taraflar arasındaki sorunların çözüm süreçte yer alacaklarını belirtti. Geçtiğimiz yılın iki ülke ilişkileri açısından oldukça verimli geçtiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Vekili Marian Lupu, geçmişte Ukrayna ile Moldova arasında uzun süredir çözüm bekleyen sorunların; bilgelik, cesaret ve sorumlulukla çözüldüğünü hatırlattı.

Komşu iki ülkenin ilişkilerinin stratejik öneme haiz olduğuna vurgu yapan Marian Lupu, yüksek düzeyli bu ilişkiyi korumak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ukrayna, Moldova ile Transdinyester İhtilafının Çözümünde Yer Alacak
Ukrayna, Moldova ile Transdinyester İhtilafının Çözümünde Yer Alacak
Ukrayna, Moldova ile Transdinyester İhtilafının Çözümünde Yer Alacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Ukrayna, Moldova ile Transdinyester İhtilafının Çözümünde Yer Alacak - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu Beşiktaş, Yukatel Denizlispor'u deplasmanda 3-2 yendi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu