Ukrayna'nın Doğusunda 5 Asker Öldü - Son Dakika

Ukrayna'nın Doğusunda 5 Asker Öldü

06.05.2015 14:43
Ukrayna'nın Doğusunda 5 Asker Öldü, System.String[]

Ukrayna'nın doğusunda ayrılıkçıların son bir günde ateşkesi 42 kez ihlal ederek ordu birlikleri ile çatıştığı, bu çatışmalarda ve bir mayın patlamasında beş Ukrayna askerinin öldüğü bildirildi.

Ukrayna'nın doğusunda ayrılıkçıların son bir günde ateşkesi 42 kez ihlal ederek ordu birlikleri ile çatıştığı, bu çatışmalarda ve bir mayın patlamasında beş Ukrayna askerinin öldüğü bildirildi.

Doğudaki ayrılıkçılara yönelik operasyonların yönetildiği Terörle Mücadele Merkezi Sözcüsü Andrey Lisenko, ayrılıkçıların dün akşamdan beri düzenlediği saldırılarda Minsk mutabakatı gereği cephe hattından çekilmesi gereken ağır silahları kullandığını belirtti.

Lisenko, açıklamasında, son 24 saatte çıkan çatışmalarda ve bir askeri aracın mayının üzerinden geçmesi sonucu meydana gelen patlamada toplam beş Ukrayna askerinin öldüğünü, 12 askerin yaralandığını açıkladı.

Lisenko, son günlerde Donetsk ve Mariupol bölgelerdeki durumun gerginleştiğini ve buralardaki çatışmaların aralıklarla devam ettiğini bildirdi ve ordu birliklerinin Minsk mutabakatı uyarınca ateşkese riayet ettiğini söyledi.

Doğudaki Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna hükümeti arasında 12 Şubat'ta Minsk'te imzalanan ateşkes anlaşmasına rağmen bazı bölgelerde çatışmalar hala sürüyor. Taraflar ateşkes ihlallerinde birbirini suçluyor.

Ayrılıkçılar 9 Mayıs'a hazırlanıyor -

Bu arada, doğudaki ayrılıkçıların tek taraflı ilan ettikleri "Donetsk Halk Cumhuriyeti"nde, İkinci Dünya Savaşı'nda Rusya'nın zaferinin kutlandığı 9 Mayıs Zafer Günü dolayısıyla askeri geçit töreni hazırlıkları yapılıyor.

Kendisini Donetsk Halk Cumhuriyeti Savunma Bakanı olarak tanıtan Vladimir Kononov, 9 Mayıs'ta Donetsk'teki etkinliklere bin 500'e yakın "asker" ve çok sayıda askeri aracın katılacağını duyurdu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'nın Doğusunda 5 Asker Öldü - Son Dakika


Son Dakika

Çukur hayranlarını şoke eden fragman! Cumali diziye veda mı ediyor? Aydın semalarında esrarengiz cisim! İki gündür mahalleli korku içinde Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti