Ukrayna'nın Doğusundaki Ateşkes İhlalleri - Son Dakika

Ukrayna'nın Doğusundaki Ateşkes İhlalleri

01.06.2015 21:01
Ukrayna'nın Doğusundaki Ateşkes İhlalleri, System.String[]

Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile ordu birlikleri arasındaki ateşkese rağmen çıkan çatışmalarda, 3 Ukrayna askerinin öldüğü, 4 askerin ise yaralandığı bildirildi.

Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile ordu birlikleri arasındaki ateşkese rağmen çıkan çatışmalarda, 3 Ukrayna askerinin öldüğü, 4 askerin ise yaralandığı bildirildi.

Devlet Başkanlığı İdaresi'nin Terörle Mücadele Operasyonu meselelerinden sorumlu sözcüsü Andrey Lisenko, yaptığı açıklamada, son 24 saatte ayrılıkçıların ağır silahları da kullanarak saldırılar düzenlediğini kaydederken, bu saldırılarda 3 Ukrayna askerinin öldüğünü, 4 askerin ise yaralandığını belirtti.

Lisenko, Donetsk yakınlarındaki Mariinka kasabasında taraflar arasında silahlı çatışmaların yaşandığını kaydederken, bu saldırılarda 2 Ukrayna askerinin ayrılıkçılar tarafından esir alındığını ifade etti. Lisenko, şu anda esir alınan Ukrayna askerlerinin nerede olduğunun tespit edilmesine ve kurtarılmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

Öte yandan, doğudaki ayrılıkçıların tek taraflı ilan ettiği " Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin Savunma Bakanlığı yetkilisi" Eduard Basurin de, Ukrayna ordusunun Gorlovka, Golmovski ve Şirokino kasabalarına saldırılar düzenlediğini iddia ederken, bu saldırılarda sivil halk arasında da can kayıplarının olduğunu dile getirdi. Basurin, ordu birliklerinin bu saldırılarında 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 5 kişinin ise yaralandığını iddia etti.

Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Ukrayna hükümeti arasında 12 Şubat'ta Minsk'te imzalanan ateşkes anlaşmasına rağmen bazı bölgelerde çatışmalar hala sürüyor.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ukrayna'nın Doğusundaki Ateşkes İhlalleri - Son Dakika


Son Dakika

Çukur hayranlarını şoke eden fragman! Cumali diziye veda mı ediyor? Trafik kazasında yaşamını yitiren 11 kişinin organlarını satan 6 doktorlu çete çökertildi Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Şişli'de mucize kurtuluş! Otomobilin üzerine hafriyat kamyonu devrildi Aracını otoparka bırakan Yasemin Şefkatli geçmiş dönem borcunu öğrenince şaşıp kaldı