Ukrayna, Rusya ile tüm mahkumların takas edilmesini istiyor - Son Dakika

Ukrayna, Rusya ile tüm mahkumların takas edilmesini istiyor

04.12.2019 15:13
Ukrayna, Rusya ile tüm mahkumların takas edilmesini istiyor, System.String[]

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le gerçekleştireceği görüşmede mahkum değişimi konusunda bir anlaşmaya varmak istediğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le gerçekleştireceği görüşmede mahkum değişimi konusunda bir anlaşmaya varmak istediğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, gelecek hafta Paris'te gerçekleştirilecek zirve kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yapacağı görüşmede Rusya ve Ukrayna arasında tüm mahkumların değişimi konusunda anlaşmaya varmak istediğini söyledi. Zelenskiy ayrıca zirvede Donbass bölgesindeki yerel seçimleri görüşeceğini seçimin Ukrayna yasaları altında yapılması ve adaylar konusunda ısrarcı olacağını da belirtti.

Ukrayna'nın doğusundaki krize ilişkin Normandiya Dörtlüsü olarak bilinen ve Almanya, Fransa, Rusya, Ukrayna liderlerinin bir araya geleceği zirve, 9 Aralık'ta Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleşecek. Zirvede Donbass bölgesinde en az 13 bin kişinin öldüğü Ukrayna birlikleri ve Rusya yanlıları arasındaki iç savaş ele alınacak. - KİEV

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Ukrayna, Rusya ile tüm mahkumların takas edilmesini istiyor - Son Dakika


Son Dakika

Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Cumhuriyet'in 97. yılında MSB'den duygusal paylaşım: Savaşa düğün hevesiyle gitmektir Cumhuriyet Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü