Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi - Son Dakika

Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi

01.01.2012 10:20

Ukrayna'da yeni yıl kutlamalarının merkezi başkent Kiev'de "turuncu devrimin" yapıldığı Bağımsızlık Meydanı'nı oldu.

Ukrayna'da yeni yıl kutlamalarının merkezi başkent Kiev'de "turuncu devrimin" yapıldığı Bağımsızlık Meydanı'nı oldu. Başkent Kiev'de yeni yılını meydanda geçirmek isteyenler yerli ve yabancılar erken saatlerden itibaren meydana giden yolları doldurdu.

'Ukrayna'da Euro-2012 yılını selamlıyoruz' sloganı altında gerçekleşen etkinlikte yeni yıla Ukrayna milli marşı ve havai fişek gösterisi eşliğinde girildi. Havai fişek gösterileri aralıklara ilerleyen saatlerde de devam etti.

Meydanda yeni yıla giren yerli ve yabancılar dünyanın dört bir tarafına yeni yıl tebriklerini gönderdi. Yeni yıla karsız girmenin üzüntüsünü yaşayan, Ukraynalılar yeni yılda mutluluk, huzur, sağlık ve barış temennilerinde bulundu. Şov programı sahnesi led ekranlar kullanılarak dev futbol kalesi görüntüsünde yapıldı. Bu görüntü oluşturabilmek için 40 metre uzunluğunda led ekranlar kullanıldığı bildirildi.

Meydan'daki yılbaşı kutlamalarında Eurovision 2004 birincisi Ruslana gibi ünlü Ukrayna sanatçıları yer aldı. Ateşli gösteriler yapıldı. Meydanda kurulan sahnedeki konserler gece saat 2'ye kadar devam etti. Meydandaki kutlama görüntüleri iki televizyon kanalında canlı yayında gösterildi.

Başkentte vatandaşların ulaşımını sağlamak için metro 3: 30'a kadar, toplu taşıma araçları ise 04.30 kadar çalıştı. Başkentin yeni yıl çamının ışıkları 19 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç tarafından yakılmıştı. Bu sene Kiev'in yeni yıl ağacı yapay malzemelerden yapıldı ve çam ağacını ışıklandırmak için yarım ton ağırlığında süs ve ışıklandırma kullanıldı.

Bu sene vatandaşlar yeni yıla girerken güvenliği yaklaşık 20 bin polis sağladı. Bu yıl bir diğer yenilik ise polislere huzursuzluk çıkarmayan sarhoşlara daha toleranslı davranması talimatı verilmesi oldu.

Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi
Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi
Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu! Yıldız futbolcu, kadroya geri döndü Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Çekya'da Sağlık Bakanı'ndan büyük skandal! Korona kurallarını hiçe saydı, istifası isteniyor TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl ABD'de bu çocuğu konuşuyor! Karantina arkadaşı olarak insan iskeletini seçti