Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi - Son Dakika

Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi

01.01.2012 10:20

Ukrayna'da yeni yıl kutlamalarının merkezi başkent Kiev'de "turuncu devrimin" yapıldığı Bağımsızlık Meydanı'nı oldu.

Ukrayna'da yeni yıl kutlamalarının merkezi başkent Kiev'de "turuncu devrimin" yapıldığı Bağımsızlık Meydanı'nı oldu. Başkent Kiev'de yeni yılını meydanda geçirmek isteyenler yerli ve yabancılar erken saatlerden itibaren meydana giden yolları doldurdu.

'Ukrayna'da Euro-2012 yılını selamlıyoruz' sloganı altında gerçekleşen etkinlikte yeni yıla Ukrayna milli marşı ve havai fişek gösterisi eşliğinde girildi. Havai fişek gösterileri aralıklara ilerleyen saatlerde de devam etti.

Meydanda yeni yıla giren yerli ve yabancılar dünyanın dört bir tarafına yeni yıl tebriklerini gönderdi. Yeni yıla karsız girmenin üzüntüsünü yaşayan, Ukraynalılar yeni yılda mutluluk, huzur, sağlık ve barış temennilerinde bulundu. Şov programı sahnesi led ekranlar kullanılarak dev futbol kalesi görüntüsünde yapıldı. Bu görüntü oluşturabilmek için 40 metre uzunluğunda led ekranlar kullanıldığı bildirildi.

Meydan'daki yılbaşı kutlamalarında Eurovision 2004 birincisi Ruslana gibi ünlü Ukrayna sanatçıları yer aldı. Ateşli gösteriler yapıldı. Meydanda kurulan sahnedeki konserler gece saat 2'ye kadar devam etti. Meydandaki kutlama görüntüleri iki televizyon kanalında canlı yayında gösterildi.

Başkentte vatandaşların ulaşımını sağlamak için metro 3: 30'a kadar, toplu taşıma araçları ise 04.30 kadar çalıştı. Başkentin yeni yıl çamının ışıkları 19 Aralık'ta Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç tarafından yakılmıştı. Bu sene Kiev'in yeni yıl ağacı yapay malzemelerden yapıldı ve çam ağacını ışıklandırmak için yarım ton ağırlığında süs ve ışıklandırma kullanıldı.

Bu sene vatandaşlar yeni yıla girerken güvenliği yaklaşık 20 bin polis sağladı. Bu yıl bir diğer yenilik ise polislere huzursuzluk çıkarmayan sarhoşlara daha toleranslı davranması talimatı verilmesi oldu.

Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi
Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi
Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Ukraynalılar Yeni Yıla Meydanda Girdi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı