Ulaş Gölü mesire alanı yenileniyor - Son Dakika

Ulaş Gölü mesire alanı yenileniyor

19.05.2022 16:46
Ulaş Gölü mesire alanı yenileniyor

Sivas'ın Ulaş ilçesinde "Ulusal Öneme Haiz Sulak Alan" olarak tescillenen Ulaş Gölü kenarındaki mesire alanı yenileniyor.

Sivas'ın Ulaş ilçesinde "Ulusal Öneme Haiz Sulak Alan" olarak tescillenen Ulaş Gölü kenarındaki mesire alanı yenileniyor.

Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Turan İlbey, AA muhabirine, piknikçilerin uğrak yeri mesire alanında çalışma başlattıklarını söyledi.

İlbey, 500 metrekarelik alanı duvarlar çevirerek yeşillendireceklerini belirterek, "Alana meyve ağaçları dikeceğiz, ayrıca daha önce yapılan ve atıl durumdaki kıl çadırları yenileyerek piknikçilerin hizmetine sunacağız." dedi.

Mesire alanını doğa ile iç içe keyifli vakit geçirilebilecek yer haline getireceklerini aktaran İlbey, "Sakarmeke, kıl kuyruk, elmabaşı kuş türlerinin barındığı gölümüzde daha rahat ve sıkıntısız bir piknik yapılmasını sağlayacağız. Çalışmalarımızı en kısa zamanda bitirerek mesire alanımızı hizmete açacağız." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Sivas Katliamı'nın Yıldönümünde Asım Bezirci, Kabri Başında Anıldı Sivas Katliamı'nın Yıldönümünde Asım Bezirci, Kabri Başında Anıldı Sivas olaylarında hayatını kaybedenler anıldı Sivas olaylarında hayatını kaybedenler anıldı 'Madımak Katliamı'nda Hayatını Kaybeden Aydınlar ve Sanatçılar, Bayraklı'da Anıldı 'Madımak Katliamı'nda Hayatını Kaybeden Aydınlar ve Sanatçılar, Bayraklı'da Anıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ulaş Gölü mesire alanı yenileniyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement