Ulaş'ta Köy Muhtarlarına "Tularemi Hastalığı" ile İlgili Eğitim Verildi - Son Dakika

Ulaş'ta Köy Muhtarlarına "Tularemi Hastalığı" ile İlgili Eğitim Verildi

12.01.2012 15:21
Ulaş'ta Köy Muhtarlarına

Ulaş'ta köy muhtarlarına "Tularemi Hastalığı" konusunda bilgi verildi.

Ulaş'ta köy muhtarlarına "Tularemi Hastalığı" konusunda bilgi verildi.

İlçe Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen programda Sağlık Müdürlüğüne bağlı Çevre Sağlığı Şube Müdürü Orhan Kelek ve Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü personeli tarafından köy muhtarlarına içme sularından insanlara geçen tularemi hastalığı anlatıldı.

Çevre Sağlığı Şube Müdürü Orhan Kelek, tulareminin kemirici hayvanların pisliklerinin ve leşlerinin içme suyuna bulaşmasıyla geçen yaygın bir hastalık olduğunu belirterek, su depolarının temizlenmesi ve klorlama yapılması konusunda gerekli çalışmanın titizlikle yapılmasının, zaman zaman su depolarının ve isale hattının kontrol edilmesinin önemini anlattı.

İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü H. Mehmet Korkmaz da çalışmalar hakkında bilgi verdi. Korkmaz, ilçe ve köylerdeki içme sularından periyodik kontrollerle numuneler alındığını, bu numunelerin halk sağlığı laboratuvarlarında analizlerinin yapıldığını ve köy muhtarlarıyla ortaklaşa su depolarının klorlandığını söyledi.

Korkmaz, klorun Toplum Sağlığı Merkezi tarafından ücretsiz olarak köy muhtarlarına verildiğini belirtti.

- SİVAS

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ulaş'ta Köy Muhtarlarına 'Tularemi Hastalığı' ile İlgili Eğitim Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Koronavirüse yakalandığını açıklayan Irmak Ünal'ın göğüs dekoltesi dikkat çekti Nice'teki bıçaklı saldırı sonrası Fransa'da terörle mücadele planı "acil saldırı" seviyesine çıkarıldı Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'çanta' yanıtı: Yüreğin varsa beraber tartışalım Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin art arda açıklamalar: Şiddetle kınıyoruz Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi