Ulaş'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği - Son Dakika

Ulaş'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği

14.11.2019 12:24
Ulaş'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği, System.String[]

Sivas'ın Ulaş ilçesinde 'Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Sivas'ın Ulaş ilçesinde 'Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Ulaş Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Ulaş Şubesi iş birliğinde Hatipler Cami'nde düzenlenen programda konuşan İlçe Müftüsü İzzet Kendir, Hazreti Muhammed'in sadece Müslümanlar'a değil, tüm insanlığa yol gösteren bir rehber olduğunu söyledi.

Hazreti Muhammed'in yüksek ahlaka sahip, adil, şefkat ve merhamet sahibi, cömert, cesur ve güvenilir bir peygamber olduğunu belirten Kendir, "O örnek bir aile reisiydi. O hanımlarına karşı nazik bir eş, çocuklarına karşı da şefkatli bir babaydı." dedi.

Programda, emekli müftü Ahmet Akgül "Peygamberimiz ve Aile" konulu konferans verdi.

Konuşmaların ardından "Peygamberimiz ve Aile" konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ulaş'ta Mevlid-i Nebi Haftası etkinliği - Son Dakika


Son Dakika

Sadakatsiz dizisinin yeni bölümü pandemi sebebiyle yayınlanmayacak BioNTech'in üst düzey yöneticisi Dr. Özlem Türeci: İngiltere'nin onay verdiği aşıların dağıtım sürecine başladık İzmir Valiliği, salgın nedeniyle spor salonunun hastaneye çevrildiği iddiasını yalanladı Kısa süreli küslük yaşayan Deniz Seki ve Demet Akalın barıştı MasterChef Türkiye şeflerinden evlenecek olan Serhat Doğramacı'ya altın sürprizi ABD'de salgının bilançosu son iki haftada ağırlaştı: Dakikada ortalama iki kişi hayatını kaybediyor Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı'nın tacizine uğradığını iddia eden kadın: Askerden sonra kimseyle sevişmediğini söyledi Katar'a banka, borsa, fabrikanın ardından at spermi de sattık