Ulaştırma Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yücel Aydın Açıklaması - Son Dakika

Ulaştırma Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yücel Aydın Açıklaması

26.02.2014 09:50
Ulaştırma Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yücel Aydın Açıklaması, System.String[]

Ulaştırma Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yücel Aydın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) ile hava yolu şirketlerinin farklı kurumlar olduğunu belirterek hava yolu şirketlerinden kaynaklanan sorunların DHMİ personeline mal edilmesinin doğru olmadığını ifade etti.

Ulaştırma Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yücel Aydın, Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) ile hava yolu şirketlerinin farklı kurumlar olduğunu belirterek hava yolu şirketlerinden kaynaklanan sorunların DHMİ personeline mal edilmesinin doğru olmadığını ifade etti.

Türkiye'nin en büyük 8'inci hava limanı konumundaki Nevşehir Kapadokya Havalimanı ile ilgili son zamanlarda çıkan haberler üzerine açıklama yapan Ulaştırma Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yücel Aydın, iddiaların gerçek dışı ve mesnetsiz olduğunu belirterek, Havacılık ve Hava limanı işletmeciliği konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından servis edilen bu haberlerin personeli ve kurumu yıprattığını söyledi.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı'na, otobüs terminali benzetmesi yapan şahısların Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) ile hava yolu şirketlerinin görevlerinin ayrımını yapamadıklarını belirten Aydın: "Ulusal ve Uluslararası Sivil Havacılık mevzuatları konusunda bilgi sahibi olmadan hava yolu şirketlerinin eksiklikleri ve problemleri Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne yüklenmektedir. Hava yolunu kullanan yolcuların, Hava limanına girdiği andan itibaren Check-In, kapı ve salon yönlendirilmesi ve boarding gibi işlemleri hava yolu şirketi görevlileri tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yolcular aprona çıktıktan sonra, uçuş yapacakları uçağa, ilgili hava yolu şirketi ve yer hizmet kuruluşu tarafından yönlendirilmektedir." Dedi.

Hava yolu şirketinin yanlış yolcu eşleştirmesinin, hava yolu şirketlerinin sorumluluğunda olduğunun altını çizen Aydın,"Hava limanı Güvenlik Memurlarımızın asli vazifesi ulusal ve uluslararası mevzuatlarla belirlenen havacılık güvenliğini sağlamaktır. Hava limanlarında hangi salonların kullanılacağı, hangi kapılardan yolcu giriş ve çıkışı yapılacağı ilgili yönetmelik ve mevzuatlarla belirtilmiştir. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Güvenlik Memurlarının yolcuları uçağa yönlendirme gibi bir vazifesi yoktur. Güvenlik Memurlarımız yalnızca yolcularımızın yardım istemesi durumunda yoğunluğa göre iyi niyetli olarak yardımcı olmaya çalışmaktadır. "diye konuştu. - NEVŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ulaştırma Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yücel Aydın Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! İstanbul'da bu gece ve yarın yoğun kar yağışı bekleniyor, kar kalınlığı 20 - 40 cm arasında olacak Bir kızı iki erkekle nişanlamışlardı! Dolandırılan genç kurulan tezgahı anlattı: 45 bin lirayı alıp irtibatı kestiler Yeni yılla birlikte normalleşme adımları atmaya başladılar! İşte bankaların güncel mesai saatleri Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı Hiç gitmediği Adıyaman'dan trafik cezası geldi, eşiyle arası bozuldu Meral Akşener, hacı olduğu için koronavirüs aşısı olduğu anlara ait fotoğrafını paylaşmamış Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Gülben Ergen Süleyman Soylu'yu ziyaret etti